×
Menu

Tubing - tahací kruhy

  Filtr
Barvy
Značky

Co je to tubing?

Tubing za lodí, také známý jako fun tube nebo tahací kruhy, jsou nafukovací válce nebo kruhy, které se zpravidla uvazují za motorový člun. Tahací kruhy, které jsou zajištěné lanem skrz kotevní bod, jsou speciálně navržené pro rekreační účely. Mají různou velikost a najednou mohou svézt až čtyři jezdce. Fun tube pro jednoho či pro dva nafouknete běžnou nožní nebo ruční pumpou. Pro větší tahací kruhy ale budete potřebovat pumpu se silnějším výkonem.

Výběr správné fun tube

Nejprve zvažte, kdo se bude na tahacím kruhu vozit, jak jsou velcí a kolik lidí by se na něj mělo najednou bezpečně usadit. Zvažte tubing, kdy se mohou děti nebo dospělí pohodlně usadit do a ne pouze na tahací kruh. Ať už jste dospělí nebo děti, pokud se můžete usadit do fun tube, budete mít během jízdy pocit, že máte vše pod kontrolou. A navíc nehrozí nebezpečí pádu jezdce, kterému sklouzne ruka z madla.

Jak se na fun tube bavit bezpečně

Tahací kruhy jsou skvělá zábava, ale je důležité zůstat v bezpečí. Pro bezpečnost je například zásadní nafouknout tahací kruh správně. Nedostatečně nahuštěné fun tube vytvářejí ve vodě přílišný odpor, což způsobuje namáhání tažného bodu a lana tubingu.

Noste záchrannou vestu, i když jste zkušení plavci. Proudy, které za motorovým člunem vznikají, představují pro člověka, který spadne do vody, nebezpečí. K tahání fun tube nikdy nepoužívejte lyžařská lana. Nejsou pro tento účel navržená a při tažení za lodí mohou poškodit váš tahací kruh.

Pokud hledáte záchranné vesty a nárazové vesty, podívejte se na naši stránku s chrániči pro vodní sporty.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky