×
Menu

Lyžařské Kalhoty / Zimní Kalhoty

  Filtr
Značky
Velikost
Určení
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Sněhové kalhoty a lyžařské kalhoty: Buď v teple, suchu a připraven na nejlepší výkony

Co na sebe když jdeš lyžovat? To záleží na tom, jaký druh lyžování máš v plánu. V této kategorii najdeš lyžařské kalhoty nebo také sněhové kalhoty, jak se jim také říká.

Takže jak vybrat co na sebe při lyžování? Je tu několik věcí, nad kterými se musíš zamyslet.

Dobré lyžařské kalhoty jsou tvarované ve všech kloubech, aby neomezovaly v pohybu a přinášely skvělé pohodlí. Přední část kalhot se obvykle skládá z tkaniny blokující vítr, aby nohy neochlazoval. Zadní strana lyžařských kalhot bývá vyrobena z pružné a prodyšné tkaniny, aby mohla dovolit odpaření vlhkosti ze základní vrstvy. V případě, že je počasí obzvláště chladné, je možné sehnat i termální běžečké kalhoty.

Všechny lyžařské, sněhové i zimní kalhoty v této kategorii jsou vyrobeny z kvalitních tkanin od nejlepších dostupných značek.

Co je dechový test?

Pokud chceš vyzkoušet, jak moc tvé lyžařské kalhoty, nebo jakýkoliv jiný kus oblečení, blokují vítr, pak můžeš zkusit "dechový test". Přilož tkaninu blízko k ústům a silně foukni, pokud kalhoty blokují vítr, pak bys neměl cítit žádné proniknutí vzduchu.

Lyžařské kalhoty a sněhové kalhoty - klíčové vlastnosti

Lyžování se dá v mnoha ohledech přirovnat k běhu. Pohyby jsou stejné, kalhoty navržené pro běh i lyžování jsou navrženy se stejnými vlastnostmi. Cílem je optimalizace pohyblivosti nohou. Lyžařské kalhoty jsou vyráběny ve volném i těsném střihu - jaké budeš používat je čistě na tobě.

Jako u běžeckých kalhot nabízí sněhové kalhoty reflexní prvky pro lepší viditelnost za zhoršených světelných podmínek. To je obzvláště důležité při cestování v backcountry, v tom případě také doporučujeme čelovku.

Správná základní vrstva

Vlněné spodní prádlo je skvělou volbou pod sněhové kalhoty. Vlněné prádlo skvěle odvádí vlhkost od těla.

Lyžování je posilování celého těla a vyžaduje velké množství ventilace a prodyšné vlastnosti od tvého oblečení. To jsou vlastnosti všech čtyřech druhů kalhot v této sekci.

Některé modely mají izolační vlastnosti, jiné modely chrání pouze před větrem a vodou.

Svah k úspěchu

Když vyrážíš na celodenní výpravu na běžkách do hor je důležité mít kalhoty, které tě udrží v teple a suchu. Doporučujeme lyžařské kalhoty z polyesteru.

Baví tě závodění nebo jen oceňuješ tu rekreační část běžkování a procvičení celého těla? Kalhoty na běžky, které v této kategorii najdete jsou navrženy pro proniknutí chladu, ale zároveň k propuštění vlhkosti, takže budete vždy v suchu.

Většina kalhot v nabídce má větruodolnou přední stranu a ventilovanou zadní stranu. Nalezneš tu také tepelně izolované kalhoty pro opravdu chladné dny. Ať už vybereš jakékoliv kalhoty, zjistíš, že jsou také voděodolné.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky