×
Menu

Chrániče na lyže

Potřebuji na lyžování chrániče?

Lyžování může být nebezpečný sport, jelikož zahrnuje vysokou rychlost, náročný terén a také ostatní lyžaře, na které je potřeba brát ohled. Je proto důležité používat kvalitní chrániče, které mohou zabránit celé řadě zranění. Pády při lyžování jsou běžné, zejména pro začátečníky, kteří ještě dolaďují držení rovnováhy. Zkušení lyžaři sice padají méně často, ale v sázce je často více, protože mají tendenci jezdit vyšší rychlostí, takže pády mohou být vážnější.

Mezi častá zranění při lyžování patří natržené vazy a pohmožděné kyčle a kostrč, mezi vážnější zranění patří otřes hlavy a natažená záda.

Jaké lyžařské ochranné vybavení potřebuji?

Lyžařská helma je to nejdůležitější ochranné vybavení, který si můžete pořídit. Ujistěte se, že je certifikovaná pro použití při sněhových sportech a že vám správně sedí na hlavě. Všechny lyžařské helmy v naší nabídce jsou certifikované. Přestože je čerstvě napadaný sníh lehký a nadýchaný, jakmile se na sjezdovce zhutní, je pevný jako led, takže vaše hlava musí být dobře chráněna v případě pádu.

Chrániče zad a ochranné šortky také patří do kategorie ochranného vybavení na lyže. Jsou navrženy tak, aby pohlcovaly nárazy při pádu a rozkládaly energii, čímž snižují počet pohmožděnin a natažených svalů.

Dalším typem ochranného vybavení je lavinová bezpečnostní výbava. Jedná se o lyžařskou bezpečnostní výbavu, která je uložena v lyžařském batohu a slouží k vyhledávání a vyhrabávání lyžařů zasypaných lavinou. Tato bezpečnostní výbava je určena pouze pro zkušené lyžaře se znalostmi lyžování v terénu a záchranných technik.

Další částí vybavení, která je považována za ochranné vybavení pro lyžaře, jsou lyžařské brýle. Ty chrání oči před sluncem, větrem a sněhem a poskytují nejlepší viditelnost na sjezdovce. Chcete-li si prohlédnout naši kolekci, podívejte se do kategorie lyžařské brýle.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky