Doprodej
Ušetřete až 80%  -  více než 300 produktů ve výprodeji!  -  Klikněte zde
×
MENU

Lyžařské bezpečnostní vybavení

Dobré vědět

Bezpečí na lyžích vyžaduje správnou lyžařskou bezpečnostní výbavu

I když laviny, bouře a nebezpečné nehody nejsou každodenní záležitostí, tak se stávají, bohužel. Každý rok slýcháme hrozné příběhy, kdy jsou lyžaři zachyceni v lavině a zachránáři bojují s časem a hledají oběti pod silnou vrstvou sněhu.

Vysoká úroveň lyžařské bezpečnosti zahrnuje i připravenost na podobné nehody a správné bezpečnostní vybavení může být zásadní výhodou. Jednak co se týče bezpečnosti i vlastního vědomí, že jste připraveni na vše. Pokud jsi dobře připraven na možné nehody, nebudeš nad tím tolik přemýšlet a výpravu si užiješ rozhodně více. Pokud máš děti, které se chystají na první lyžařský výlet s přáteli nebo se školou, určitě budeš spát klidněji s vědomím, že mají veškerou potřebou bezpečnostní výbavu, možná klidně i lavinový alarm.

Kdy je dobrá bezpečnostní výbava důležitá

V této kategorii najdeš širokou nabídku různých lavinových alarmů a hrabacího vybavení pro případ, že by ses ty nebo tví přátele octli chyceni v lavině. NAjdete zde také klasičtější a oldschoolovější lyžařskou ochrannou výbavu jako například polstrované kalhoty, šortky, chrániče páteře a lyžařské a snowboardové helmy.

Chrániče páteře zabraňují vážným úrazům páteře a kyčlí, které jsou mezi nechráněnými lyžaři docela běžné. Vždy doporučujeme používat lyžařskou helmu k ochraně hlavy proti nárazům. Lavinové bezpečnostní vybavení je doporučováno pro všechny, kteří rádi zkoumají netknutý prašan v backcountry a potřebují trochu specializovanější bezpečnostní vybavení.

Vždy pamatuj na to, že bys měl vyhledávat informace a vzdělávat se než vyrazíš lyžovat do backcountry.