×
Menu

Paddle boardy

Dobré vědět

Postavte se na prkno a začněte své paddleboard dobrodružství

Stand up paddleboarding, často označované zkratkou SUP, je jedním z nejryhcleji rozvíjejících se odvětví v rámci vodních sportů. Krása paddle boardingu spočívá v tom, že je relativně snadné se to naučit a je jen a pouze na vás, co chcete se svým paddle boardem dělat. Jde o sport stejně tak, jako sociální aktivitu a způsob jak objevovat přírodu.

Můžete se účastnit závodů v paddle boardingu, cestovat, nebo jen vklidu pádlovat s vaším all around boardem. Paddle boarding je ideální praktikovat na klidných vodách, takže můžete pádlovat na moři, jezeru, řece a v zátokách. Případně pokud preferujete jezdit na vlnách, můžete se poohlédnout po SUP boardu navrženém pro surfování. Ačkoliv je paddle boarding považován za vodní sport snadný k naučení, existuje mnoho škol, které vás mohou naučit základům a správné technice.

Benefit vlastnění výbavy na paddle boarding je, že si můžete zvolit model a design podle vlastní preference. A když je počasí vyhovující, můžete vyrazit rovnou do vody bez nutnosti starat se o půjčení výbavy.

Jak se připravit na paddle boarding?

Většina začátečníků používá nafukovací paddle board, spíše než pevný board. Výhodami nafukovacícho SUPu je nízká váha a skladnost, přičemž jsou pořád dost pevné.

Mimo board budete potřebovat několik dalších součástí výbavy, než vyrazíte na vodu. V první řadě potřebujete pádlo, jinak toho s boardem moc nezmůžete. Další nezbytností je leash - zajišťující, že vám prkno nikam neuplave. A pokud zvolíte nafukovací board, budete potřebovat také pumpu.

Bezpečnostní vybavení jako helma a plovací vesta jsou často požadovány pro pádlování v určitých vodách. Je dobré zvážit také použití neoprenu pokud pádlujete v chladných vodách, či podmínkách.

Pokud chcete vědět více o stand up paddle boardech, koukněte na náš návod a video ohledně nákupu SUP boardu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky