×
Menu

Ložiska & spacery pro speed brusle

  Filtr
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska
Mazivo

Dobré vědět

Jaká ložiska používají rychlobruslaři?

Ložiska pro rychlobruslení patří mezi nejdůležitější vybavení rychlobruslařů. Výběr ložisek pro rychlobruslení může mít přímý vliv na rychlost a výsledky závodníků. Bez ohledu na cíl proto rychlobruslaři volí ložiska nejvyšší kvality.

Jaká jsou nejlepší ložiska pro rychlobruslaře?

Pro posouzení nejkvalitnějších ložisek speed skate je třeba vzít v úvahu klasifikaci ABEC a také mazání.

Klasifikace ABEC udává přesnost konstrukce a přesnost ložiska podle výrobce. Klasifikace ABEC se pohybuje od 1 do 9 a čím vyšší číslo, tím hladší a rychlejší budou vaše kolečka. Většina rychlobruslařů volí hodnocení ABEC 7 nebo ABEC 9, aby dosáhli maximálního výkonu. Jiné typy ložisek, například ložiska vyrobená z keramiky nebo ložiska Bones, jsou považována za stejně kvalitní jako ložiska ABEC 7 a ABEC 9.

Ložiska rychlobruslařských bruslí lze mazat buď olejem, nebo tukem. Ložiska mazaná olejem se točí opravdu rychle, ale rychle se špiní a jsou obvykle nejlepší volbou pro rychlobruslaře trénující v hale. Ložiska mazaná tukem se točí pomaleji než jejich naolejované protějšky, ale při bruslení venku se tak rychle nezanesou nečistotami.

Hledáte sadu koleček, která se hodí k novým ložiskům? Podívejte se na naši nabídku koleček pro rychlobruslení.

Proč používat distanční podložky?

Snažíte se porazit soupeře nebo si jen chcete stanovit nový osobní rekord? Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují váš výkon, ale na jeden z nich se často zapomíná - používání distančních podložek. Distanční podložky se nacházejí mezi ložisky koleček. Zajišťují, aby byla ložiska správně vyrovnaná, a tím se mohla volně otáčet, což vám umožní dosáhnout vysoké rychlosti. Přestože to jsou drobné součástky, mohou znamenat velký rozdíl, když potřebujete dohnat jen pár vteřin.

U distančních podložek pro rychlobrusle je nejdůležitější si uvědomit, že musí pasovat na osičku bruslí. Existují dva typy distančních podložek: plovoucí distanční podložka a distanční podložka s dlouhým pouzdrem. Chcete-li zjistit, který z nich potřebujete, rozeberte kolečko a zkuste ložisko navléknout na osu. Pokud je tam velká vůle, použijte distanční podložku s dlouhým pouzdrem, abyste se ujistili, že je nastavení těsné. Pokud již sedí těsně, zvolte plovoucí podložku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky