×
Menu

Skateboard kolečka

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr kolečka
Tvrdost koleček
Předchozí
Další
Strana 1 z 4

Dobré vědět

Skate kolečka jsou důležitou součástí

Kolečka skateboardu jsou malou, ale nezbytnou součástí vašeho skateboardu. Ovlivňují celkový zážitek z jízdy a i malé změny typů použitých koleček mohou mít velký vliv na to, jak se vám bude jezdit.

Kolečka na skateboard se vyrábějí v mnoha velikostech, variantách tvrdosti a provedeních. Jsou však vyrobena ze stejného materiálu. Všechna moderní kolečka na skate jsou vyrobena z polyuretanu (PU), který poskytuje mnohem lepší odolnost a přilnavost než dříve používané materiály.

V závislosti na vašem stylu jízdy a na tom, jak často jezdíte, může být nutné vyměnit kolečka na skate jednou za pár měsíců. Je to proto, že se mohou během jízdy snadno opotřebovat a poškodit.

Vlastnosti skate koleček

Dvěma hlavními charakteristikami koleček pro skateboard jsou velikost a tvrdost.

Velikost kolečka se měří v průměru (mm) a má vliv na rychlost a ovládání prkna. Větší kolečka skateboardu jsou obvykle rychlejší, ale hůře ovladatelná. Menší skateboardová kolečka bývají naopak snadněji ovladatelná a kontrolovatelná, ale nejsou tak rychlá.

Tvrdost koleček se označuje číselným hodnocením a písmenem A. Čím vyšší hodnocení, tím jsou kolečka tvrdší. Durometr ovlivňuje odolnost, přilnavost k povrchu a tlumení nárazů koleček.

Nejde však jen o technické specifikace. Kolečka na skateboard jsou k dispozici v obrovské škále barev a designů, takže je to skvělý způsob, jak si přizpůsobit a personalizovat své prkno.

Jaká kolečka na skate si mám pořídit?

Výběr koleček na skateboard je především o osobních preferencích, ale existuje několik základních pravidel. Obecně platí, že byste si měli pořídit kolečka na skateboard na základě vašeho stylu jízdy.

Pokud jste technický street skater, možná dáte přednost malým, tvrdým skateboardovým kolečkům. Menší kolečka jsou lehčí, což usnadňuje zvedání ze země a provádění flip triků. Někteří vert a bowl jezdci také dávají přednost tvrdým kolečkům. Ta jsou však obvykle větší a širší, aby poskytovala větší stabilitu, rychlost a přilnavost k povrchu.

Pokud preferujete cruising, měli byste zvolit sadu měkkých skateboardových koleček. Měkčí kolečka vám zajistí hladší jízdu, protože lépe pohlcují vibrace povrchu. Díky tomu nebudete cítit každý kamínek na silnici.

Stále si nejste jisti, jaká kolečka na skateboard byste si měli pořídit? Pak se podívejte na našeho průvodce skateboardovými kolečky, který poskytuje více informací o různých velikostech a tvrdostech koleček.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky