×
Menu

Kolečka na skate

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr kolečka
Šířka kolečka
Tvrdost koleček
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Kolečka na skate - výběr správné tvrdosti a velikosti

Kolečka na skateboard se vyrábí v mnoha různých velikostech a tvrdostech a v nekonečném množství designů. Všechny naše kolečka jsou z polyuretanu, jehož hlavní výhodou je dlouhá životnost a perfektní přilnavost k povrchu.

Tvrdost koleček na skateboard a jejich velikost jsou dva základní faktory, které je při koupi kolaček na skateboard třeba sledovat.

Velikost kolečka: Udávané velikosti odpovídají průměru kolečka a mají vliv na rychlost a kontrolu. Větší skateboardová kolečka jsou rychlá, ale ve srovnání s menšími kolečky, které se sice snadněji kontrolují, ale jsou na druhou stranu pomalejší, se velká kolečka obtížněji ovládají.

Tvrdost koleček: Stupnice tvrdosti kolečka je vyjádřena číslem a písmenem A. Tvrdost ovlivňuje odolnost, přilnavost a schopnost kolečka absorbovat vibrace. Čím výše na stupnici, tím vyšší číslo a tím tvrdší kolečko.

Pokud máš stále pochyby o výběru správných koleček na tvůj skateboard tak neváhej ani chvilku a zeptej se nás.

Tvrdost skateboardových koleček a jezdecký styl

Skateboardová kolečka jsou hlavně o osobních preferencích, ale existují i pár osvědčených pravidel.

Tvrdá skateboardová kolečka - street a vert

Pokud jsi technický streetový jezdec tak nejspíše preferuješ malá a tvrdá kolečka protože jejich nízká hmotnost usnadňuje sázení flipů.

Někteří jezdci ve vertikálách a bazénech také preferují tvrdá kolečka, ale v tomto případě vybírají spíše širší pro vyšší stabilitu a lepší přilnavost k povrchu.

Měkká skateboardová kolečka - cruising

V poslední době se projevuje trend, kdy skejťáci, kteří se rádi projíždí montují na svá prkna extra měkká kolečka, což je vliv přenesený z longboardové kultury.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky