×
Menu

Výbava pro údržbu a ladění snowboardu

Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Vosk na snowboard a údržba snowboardu pro optimální výkonnost

Snowboarding lze rozhodně označit za extrémní akční sport, který klade vysoké nároky na materiál. Jinými slovy… vaše prkno dostává pořádný nářez. Kamínky, písek a ledovky se podepisují na jeho skluznici, zatímco se řítíte svahem, a také každý dopad zanechá na prkně svou stopu. Chcete-li být o krok dopředu a prodloužit životnost vašeho boardu, pak se vám možná bude hodit pár produktů z této kategorie.

Snowboard dobré kvality zpravidla není levná záležitost, a to je další důvod, proč se vyplatí zainvestovat čas a pár dalších stovek do údržby snowboardu. Tahle investice se totiž z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí.

Jak na to? Postupy a styl údržby je stejně individuální jako styl jízdy každé snowboardistky a snowboardisty. Nejdříve je třeba zakoupit vosk, který odpovídá vašemu jízdnímu stylu. To stejné platí pro úhel zbroušení hran – pokud si pořídíte nástroj na broušení hran snowboardu, i tento úkon totiž můžete provádět sami doma – 90stupňové zbroušení je vaše volba, pokud jezdíte zejména ostrý carving. Pro ostatní styly nebo pokud se chcete vyhnout zakousávání hran do sněhu (a pádům), pak zbrušte pod úhlem 87–88 stupňů.

Nový snowboard může potřebovat trochu vyladit

Hrany nových snowboardů jsou zpravidla po celé délce nabroušené pod úhlem 90 stupňů, což může vést k nehezkému zařezávání špičky a patky. Takže určitě není na škodu použít pilník a ve špičce a patce jím tyhle ostré úhly zahladit – stačí jen zlehka. A když už jste v tom, můžete své nové prkno rovnou navoskovat. To není na škodu nikdy!

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky