×
Menu

Skimboard díly

Dobré vědět

Lepší trakce - větší triky

Vosk nebo originální podložky pro skimboard „traction pads“ jsou nedílnou součástí skimboard výbavy. Zejména pokud se chystáš trénovat a zvládnout své vysněné triky, nesmí ti vosky chybět. Můžeš totiž být zkušený profesionál, ale neskočíš podařený „pop-shuvit“ trik, pokud ti to po prkně v kritický okamžik uklouzne.

Vytvořit si na skimboardu stabilní a neklouzavé nášlapy je zásadní. Voskovat nášlapnou stranu desky je tedy nutné, ale pokud chceš ještě víc jistoty, pak si na desku nalep zmíněné skimpboard podložky „traction pads“. Pokud si brousíš zuby na nějaké pobřežní vlny, pak je to velmi rozumná investice.

Jaký typ skimboard „traction pads“ pořídit?

„Traction pads“ neboli skimboardové nášlapy či podložky fungují vždy v podstatě stejně. Některé jsou menší než jiné, nebo se dokonce skládají z různých malých protiskluzových nálepek, které si můžeš po prkně rozmístit zcela dle svých potřeb. Vzory se také mohou lišit, ale to už je spíš otázka osobních preferencí, jelikož každá naše skimboardová „traction pads“ odvede svou práci stejně dobře.

Mám voskovat, i když nalepím „traction pads“?

Ano, to by mohl být dobrý nápad. Skimboard nášlapy nejsou náhradou skimboard vosku, ale jeho doplňkem pro maximální přilnavost. Noha totiž může během triku na vlně sklouznout z protiskluzového nášlapu na desku. Nezachrání-li tě vosk, s velkou pravděpodobností ti noha „ustřelí“ a skončíš ve vodě. Pokud dobře navoskuješ, pojedeš dál.

A co skimboard taška?

Malý skimboard se samozřejmě přenáší mnohem snáze než rozměrný surf. Přesto je originální skimboard taška praktická při cestách městskou hromadnou nebo třeba na letiště. Proto v této kategorii také nabízíme praktické tašky a vaky pro skimboardy.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky