×
Menu

Inline hokej - Inline hokejové brusle

Dobré vědět

Co jsou to inline hokejové brusle?

Inline hokejové brusle, známé také jako kolečkové hokejové brusle a street hokejové brusle, jsou považovány za základní vybavení pro inline hokejové hry pro každého, kdo se chce věnovat hokeji na ulici. Jsou velmi podobné bruslím na lední hokej se zjevným rozdílem v tom, že mají kolečka místo nožů a měkčí boty poskytující větší točivý moment a flexibilitu.

Velikost koleček se pohybuje mezi 76mm - 80mm, nejsou příliš malá ani příliš velká. Středně velká kolečka nabízí vyšší brzdnou sílu, rychlejší akceleraci a lepší manévrovatelnost, narozdíl od velkých koleček. Obvykle se jedná o velmi měkká kolečka, která zajišťují maximální přilnavost na hladkém povrchu kluziště. Pokud však plánujete hrát venku, tvrdší kola jsou nejlepší volbou pro povrch jako je cement a asfalt.

Jakou velikost inline hokejových bruslí si mám pořídit?

Při hledání nového páru hokejových bruslí nezapomeňte zkontrolovat naše průvodce velikostí a nejprve změřit délku vašeho chodidla. Velikosti se u jednotlivých značek liší a velikost hokejových bruslí se může lišit od vaší bežné velikosti obuvi. Inline hokejové brusle by měly být těsné, což zajistí maximální přenos síly a ovladatelnost. Příliš velké hokejové brusle můžou způsobit a puchýře a bolest nohou.

Jak si vybrat inline hokejové brusle

Nejprve zvažte svůj styl a zkušenosti. Pro nové hráče jsou ideální rekreační inline hokejové brusle. Jsou cenově dostupné a jsou skvělou volbou pro začátečníky a mladé hráče nebo pokud hrajete jen tak pro zábavu s přáteli. Základní hokejové brusle mají obvykle ploché nastavení se čtyřmi 80mm kolečky pro zvýšení stability.

Pokročilí hráči, kteří trénují alespoň jednou nebo dvakrát týdně, dají přednost pokročilejším bruslím. Obvykle mají lehčí, tužší boty a odlišnou konfiguraci kol považovanou za průmyslový standard - dvě 76mm kolečka vpředu a dvě 80mm kolečka vzadu - toto nastavení poskytuje nejlepší možnou brzdnou sílu a kontrolu v ostrých zatáčkách.

Chtěli byste se dozvědět více o vybavení na inline hokej? Podívejte se na našeho průvodce Nákupem Hokejového Vybavení.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky