šťastný s. Valentýn
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

Hokejky na lední hokej

  Filtr
Značky
Celková výška
Materiál hokejky
Flex

Dobré vědět

Střílet a přihrávat s hokejkou

Hokejky jsou základním vybavením, které se používá k ovládání puku. Bez nich není možné skórovat, driblovat a přihrávat, a to ani u nejlepších hráčů NHL. Hokejky se dříve vyráběly pouze ze dřeva, a přestože stále existují špičkové hokejky vyrobené tímto způsobem, další hokejky se vyrábějí z moderních materiálů. Běžně se jako materiál používají uhlíková vlákna a kompozit, a to pro jejich lehkost a odolnost.

Jakou hokejku si mám pořídit?

Délka hokejky na lední hokej a její flexe jsou faktory, které je třeba při výběru nové hokejky zvážit. Stejně jako vaše velikost, síla a schopnosti, hrají v rozhodovacím procesu velkou roli také osobní preference. Chcete-li se o těchto faktorech dozvědět více, podívejte se na článek nákup hokejky.

Juniorské hokejky jsou obecně kratší a pružnější pro mladší a menší hráče. Nejdelší hokejky pro juniory měří kolem 140 cm, ale existuje mnoho velikostí kratších než tato.

Proč jsou hokejky zakřivené?

Hokejové hole měly dříve rovnou konstrukci, ale nyní mají téměř všechny modely zakřivenou čepel. Důvodem je zlepšení celkové manipulace hokejky s pukem. Zakřivení funguje jako kapsa, která dokáže bezpečněji zachytit puk a usnadňuje nabírání puku kolem hráčů. Umožňuje také hráči více točit pukem. Puk, který se ve vzduchu točí, je stabilnější, protože dopadne na led naplocho, a přihrávka je tak přesnější.

Vzhledem k fyzické náročnosti ledního hokeje je ochrana těla nutností. Podívejte se na naše hokejové chrániče, abyste na ledě zůstali v bezpečí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky