Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Helmy na skateboard a longboard

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Nastavitelná velikost
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Helma je nezbytnou součástí vašeho vybavení

Jízda na skateboardu a longboardu patří mezi akční sporty a riziko zranění je poměrně vysoké. Pokud chcete minimalizovat riziko zranění a jezdit bez obav, je nošení skateboardové helmy nutností. Nezáleží na tom, zda jste profesionál nebo začátečník, helma je důležitou investicí pro každého.

Helmy na skateboard se obvykle vyrábí v klasickém půlkulatém tvaru, který kryje hlavu ze všech stran. Kromě ochrany jsou helmy na skateboard a longboard konstruovány tak, aby pohodlně seděly a dobře větraly. Stylový vzhled je jen příjemným bonusem.

Jak by měly skateboardové helmy sedět?

Skateboardové a longboardové helmy by měly pevně, ale pohodlně sedět. Nikdy by neměly být na hlavě příliš těsné a nepohodlné, protože to může snížit pravděpodobnost jejich nošení. Helma by také neměla být příliš volná. Pokud se helma pohybuje a kýve současně s pohyby vaší hlavy, je příliš volná.

Správnou velikost helmy zvolíte změřením obvodu hlavy. Pokud má přilba správnou velikost, měla by pevně sedět kolem vaší hlavy jakéhokoliv tlaku. Další informace o tom, jak by vám měla helma sedět, najdete v našem průvodci Jak nosit helmu.

Jsou skateboardové přilby stejné jako cyklistické?

Klasické skateboardové přilby a tradiční cyklistické přilby mají určité rozdíly. Skateboardové a longboardové helmy poskytují větší krytí zadní části hlavy a mají méně větracích otvorů. Jsou také konstruovány tak, aby poskytovaly ochranu proti opakovaným menším nárazům. Naproti tomu cyklistické přilby chrání hlavu před jedním velkým nárazem a musí se poté ihned vyměnit.

Mnoho skateboardových přileb je však konstruováno pro víceúčelové použití. To znamená, že skate helmu můžete používat i pro některé další sporty jako je jízda na kolečkových bruslích nebo na BMX kole. Jen si nezapomeňte zkontrolovat certifikaci své skateboardové helmy, abyste zjistili, zda je schválena pro jízdu na kole. Všechny helmy, které najdete v této kategorii, byly certifikovány pro jízdu na skateboardu. Pokud vidíte, že je přilba opatřena certifikací EN 1078, znamená to, že byla schválena pro použití se skateboardy a bruslemi.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky