×
Menu

BMX Rámy

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Délka zadní rámové stavby (slammed)
Zadní rámová stavba (centr)
Výška rámu
BMX disciplína
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Zásadní součást BMX

Rám freestyle BMX kola je největší a nejdražší BMX součást, ale je také velice důležitý pro tvůj jezdecký styl a tvůj vývoj jako jezdce. Při výběru správného BMX rámu pro tvé BMX kolo je velikost rámu víceméně záležitostí tvé osobní preference. Je tu ale pár bodů, které by ti jako začátečníkovi mohli pomoci, protože ještě asi nemáš dostatek zkušeností, abys věděl na co se zaměřit při rozhodování o velikosti tvého rámu pro BMX kolo.

Pravidlem je, že kratší vrchní trubka freestyle BMX rámu se rovná responzivnějšímu freestyle BMX rámu, zatímco delší vrchní trubka nabízí lépe ovladatelný rám.

Měla by být moje hlavová trubka strmá nebo rovná?

Úhel hlavové trubky také hraje velikou roli v responzivitě BMX kola. Strmý úhel hlavové trubky zkracuje rozvor kol a zostřuje zatáčky. Spousta parkových i streetových jezdců preferuje strmý úhel hlavové trubky. Rovný úhel je preferován zpravidla trailovými jezdci, protože zlepšuje ovladatelnost ve vysokých rychlostech.

A co délka zadní vidlice?

Pokud mluvíme o responzivitě freestylového BMX rámu je délka zadní vidlice (zadní části BMX rámu) zásadním faktorem. Délka zadní vidlice se podle rámu pohybuje v délkách od 30 po 35 centimentrů. Většina trailových jezdců preferuje delší zadní část, protože to zlepšuje ovladatelnost. Jezdci řádící v parku nebo na ulici preferují kratší zadní část, protože zlepšuje responzivitu pro rychlejší otočky a ostřejší zatáčky.

Abysme si shrnuli povídání o vrchní trubce, hlavové trubce a zadní vidlici: pokud jezdíš v parku nebo na ulici, pak bys asi měl chtít rám s kratší vrchní trubkou, strmým úhlem hlavové trubky a krátkou zadní vidlicí. Pokud jezdíš v trailech, pak budeš chtít pravý opak, ale znovu - vše je hlavně o tvých osobních preferencích.

Hi-ten ocel vs. Chromoly

Materiál BMX rámu pro freestyle BMX kola je typicky hi-ten ocel nebo kombinace chromoly a hi-ten oceli. Tyto materiály jsou těžké, ale zároveň i extrémně odolné, což se hodí pokud děláš triky.

Většina freestyle BMX rámů je vyrobena z hi-ten ocelových trubek. Pro vyšší tvrdost hi-ten oceli někteří výrobci přidávají chromoly. Materiál freestyle BMX rámu je vžd uveden ve specifikacích. Rámy z chromoly budou označovány jako chromoly, ostatní budou nazývány hi-ten.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky