Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX Rámy

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Délka zadní rámové stavby (slammed)
Výška rámu
BMX disciplína
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Co jsou rámy na BMX?

Rám BMX kola je největší a nejdražší součástí BMX vybavení. Má velký vliv na váš styl jízdy a jezdecký pokrok. Freestylové i závodní rámy mají klasický kosočtvercový tvar, ale zjistíte, že závodní rámy jsou delší, aby poskytovaly větší stabilitu.

U rámů freestylových kol je cílem mít odolný a pevný rám, který vydrží tvrdé nárazy. Z tohoto důvodu se obvykle vyrábějí z oceli. Závodní rámy jsou naproti tomu konstruovány tak, aby byly co nejlehčí, a jsou obvykle vyrobeny z hliníku.

Jakou velikost BMX rámu si mám pořídit?

Rámy si můžete pořídit v různých velikostech. Velikost rámu, kterou si vyberete, je nakonec věcí osobních preferencí, ale obecně platí, že čím jste vyšší, tím větší by měl být váš rám.

Velikosti rámů se obvykle měří podle délky jejich horní rámové trubky. U freestylových rámů se tato míra vyjadřuje v palcích. Pokud jde o závodní BMX rámy, uvidíte, že se dělí podle "názvu rámů" počínaje Mini a konče Pro XXXXL.

Vedle délky horní rámové trubky je úhel hlavové trubky dalším detailem, který je třeba zvážit a který může ovlivnit celkový pocit z kola. Strmější úhel přiblíží přední kolo, což usnadní provádění triků s přední částí. Mírnější úhel znamená, že kolo je dále, což nabízí lepší kontrolu při vysokých rychlostech. Pokud ještě nevíte, čemu dáváte přednost, zvolte průmyslový standard mezi 74° a 76°, tedy neutrální nastavení.

Co je to zadní rámová stavba BMX?

Zadní rámová stavba, neboli chainstay, je délka měřená od středu středového složení ke středu zadní osy. Ta může být zcela zasunuta do zadního dropoutu (slammed, nejkratší možný chainstay) nebo do středu dropoutu (střed). Zadní rámová stavba je důležitým aspektem rámu a ovlivňuje jízdní vlastnosti kola. Délka zadní rámové stavby se obvykle pohybuje mezi 12 a 14 palci.

Kratší zadní rámovou stavbu upřednostňují park a street jezdci, kteří hledají citlivější nastavení, aby mohli provádět rychlé obraty a ostré zatáčky. Trailoví jezdci dávají přednost delší zadní stavbě, protože poskytuje větší stabilitu a kontrolu.

Jestliže si potřebujete pořídit nový řetěz na vaše BMX kolo, podívejte se na naši nabídku BMX řetězů, zda vás něco nezaujme.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky