×
Menu

Pánské lyžařské boty

Pánské|Dámské|Děti
  Filtr
Značky
Velikost
Šířka boty
Flex
Typ boty
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Lyžařské boty vám zkrátka musí perfektně sedět

Už jste se určitě setkali ze začátečníkem, kterého jeho lyžáky tak tlačily, že musel místo trénování na svahu pravidelně a nedobrovolně pauzovat, protože to jeho ubohé nohy zkrátka nemohly vydržet.

Taková situace často nastane, když si lidé v půjčovně pronajmou lyžařské boty, které už před nimi nosila celá řada jiných lyžařů, z nichž každý měl trochu jiný styl jízdy. Takové boty prostě nemůžou dobře sedět. Samozřejmě je mnohem lepší se takovému zážitku vyhnout a od prvního dne lyžovat v lyžařských botech, které dobře sedí.

Vnější skořepina lyžařské boty je z tvrdého plastu. O to víc je důležité, aby vnitřní botička byla pohodlná a teplá. Hodně stručně, lyžařské boty mají tři základní úkoly:

(1) Přezkáče nebo-li lyžařské boty by měly lyžaři poskytnout dobré pohodlí po celý den na svahu a (2) udržovat jeho nohy v teple. (3) Lyžařské boty také ale musí umět dobře přenášet pohyby na lyže.

Vysoká kvalita zpravidla znamená pohodlné lyžařské boty

Kvalitní pánské lyžařské boty vám budou od začátku dobře sedět a tento dobrý pocit by se měl jejich nošením stále prohlubovat. Nabízíme široký sortiment lyžařských bot od známých značek jako jsou Salomon, Nordica, Alpina a mnohem víc. Podívejte se sami!

Jakou zvolit pružnost (flex) pánské lyžařské boty?

Přezkáče obvykle mají uvnitř uvedené číslo 90 nebo 110. Toto číslo nám říká, jaká je pružnost lyžařské boty. Tento „flex“ znázorňuje nakolik je bota tuhá. Čím vyšší číslo, tím je zapotřebí lepší znalost techniky jízdy. Pokud s lyžováním začínáte, potom vám rozhodně doporučujeme nízké flex číslo, protože bota s vyšší pružností vám vaše drobné chyby spíš „odpustí“.

Pokud si nejste jistí, jaké pánské lyžařské boty zvolit, nahlédněte do našeho průvodce Nákup lyžařských bot.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky