×
Menu

Chrániče pro vodní sporty

Zůstaňte v bezpečí při vodních sportech

Vodní sporty jsou skvělá zábava, ale je potřeba myslet i na vhodné chrániče. Výběr chráničů záleží na tom, jaké vodní sporty provozujete. V naší nabídce najdete chrániče pro všechny druhy vodních sportů, jako je SUP, wakeboarding a surfování.

Obecně platí, že je vždy dobré mít certifikovanou helmu pro vodní sporty a také záchrannou vestu nebo plovací pomůcku. Nezapomeňte, že náraz do vody ve vysoké rychlosti může být stejně tvrdý jako náraz do betonu, proto jsou helmy pro vodní sporty speciálně navrženy tak, aby tento náraz tlumily.

Pokud se věnujete wakeboardingu nebo kitesurfingu, je pro vás nárazová vesta nezbytností. Wakeboardové vesty zmírní náraz při pádu ve vysoké rychlosti a pomohou zabránit pohmožděninám nebo vážnějším zraněním.

Záchranná vesta nebo plovací vesta?

Vypadají podobně, ale jaký je mezi nimi rozdíl? Záchranné vesty jsou navrženy tak, aby vás udržely na hladině, i když nejste schopni plavat nebo jste v bezvědomí. Jsou konstruovány s límcem, který podpírá krk a zajišťuje, aby váš obličej zůstal nad vodou.

Naproti tomu plovací vesty jsou vyrobeny tak, abyste mohli bez problémů plavat, i když je máte na sobě. Jsou vhodné pro mírnější vodní sporty a ve srovnání se záchrannou vestou neposkytují tak velký vztlak. Stručně řečeno, pokud je pravděpodobné, že budete častěji skákat do vody a z vody, zvolte plovací vestu. Pokud se účastníte svižnějších aktivit, při kterých vlastně nemáte v úmyslu trávit tolik času na vodě, ale spíše na boardu, pak zvolte plovací vestu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky