×
Menu

BMX headsety

  Filtr
Barvy
Značky
Typ hlavového složení

Jen ložiska? Ve skutečnosti je BMX headset mnohem víc

Aby se řidítka otáčela, je nutné jim pořídit kvalitní BMX headset neboli hlavové složení. Nejdůležitější částí BMX hlavového složení jsou ložiska. Většina headsetů pro freestyle BMX se dodává a montuje buď se speciálními spacery pro headsety nebo s několika miskami (top caps) v různých velikostech, aby se řidítka ocitla v požadované výšce.

Zapouzdřený/sealed headset nebo uzavřený/closed headset - co je lepší ?

Existuje mnoho různých BMX hlavových složení, ze kterých si můžeš vybrat. Nejdřív je ale třeba rozhodnout, zda si přeješ zapouzdřené hlavové složení (sealed headset) nebo uzavřené hlavové složení (closed headset). BMX headset se zapouzdřenými ložisky nelze otevřít a vyčistit. Na druhou stranu closed čili uzavřená ložiska, ačkoliv jsou také chráněná z obou stran, lze otevřít a ložiska vyčistit.

Většina BMX headsetů v naší nabídce jsou typu „sealed“. Znamená to, že „closed“ headset není tím nejlepším BMX headsetem, jaký si můžeš vybrat?

Odpověď je ne - pořídit si „closed“ headset může být také skvělý nápad. Například velmi oblibený a našimi zákazníky milovaný integrovaný headset od American Tilt je právě takovou skvělou volbou, jak se ostatně můžeš dočíst i v recenzích našich zákazníků.

Dopřej svému headsetu trochu tuku

Když měníš svůj headset, měj po ruce kvalitní mazadlo a nový díl dobře promaž. Pořádná dávka mazadla je nejlepší prevencí zadrhnutí hlavového složení, které by v budoucnu mohlo zkomplikovat jeho výměnu. Aplikovat mazadlo je ještě důležitější, vlastníš-li uzavřené hlavové složení, které potřebuješ častěji otvírat k vyčištění nebo výměně ložisek.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky