×
Menu

BMX headsety

  Filtr
Barvy
Značky
Typ hlavového složení

Dobré vědět

Co je to BMX hlavové složení?

Hlavové složení BMX kola, neboli headset, je důležitý prvek, který spojuje vidlici s rámem kola a umožňuje otáčení řídítek. Hlavní části tvoří ložiska, ale díly se mohou lišit podle toho, jaký typ hlavového složení zvolíte. Nejběžnějším typem jsou integrovaná hlavová složení, ale k dispozici je i mnoho kvalitních neintegrovaných headsetů.

Jakou velikost hlavového složení BMX potřebuji?

Standardní velikost BMX headsetu je 1 ⅛ palce. Tento rozměr by měl odpovídat průměru řídicí trubky vidlice. Některé modely se dodávají ve zúžené variantě kombinující 1⅛ a 1½ palce top cap a existují závodní kola BMX a BMX kola pro mladé jezdce s menší hlavovou trubkou o velikosti 1 palce.

Dalšími běžnými díly jsou distanční podložky hlavového složení , které mohou měnit výšku stacku, a C-kroužky, které pomáhají vycentrovat vidlici v hlavové trubce.

Integrovaný headset vs. neintegrovaný headset

Integrovaný headset a se stal oblíbenou volbou pro závodní i freestylové BMX jezdce. Tento název dostaly proto, že utěsněná ložiska jsou umístěna přímo v hlavové trubce rámu. Tento typ hlavového složení se velmi snadno instaluje a má pěkný čistý vzhled.

Neintegrovaný headset, známý také jako standardní headset, má samostatné misky, které jsou zalisovány do hlavové trubky a nesou ložiska. Tento typ hlavového složení má obvykle neutěsněná ložiska, takže při otáčení řídítek vzniká menší tření.

Dobře namažte váš BMX headset

Při výměně hlavového složení doporučujeme nové díly pořádně namazat. Promazání hlavového složení zajistí, že se všechny díly budou snadněji udržovat, čistit a vyměňovat.

Chcete-li si pořídit další díly, díky nimž bude vaše BMX ještě lepší, podívejte se na BMX vidlice a BMX představce, které máme v naší nabídce.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky