Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Freestyle koloběžky

  Filtr
Barvy
Značky
Celková výška
Druh komprese
Typ hlavového složení
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Freestyle koloběžka - postup na další level

Freestyle koloběžky jsou odolnější a designované pro skoky a freestylové triky. Freestyle koloběžky můžeme považovat za nové, vylepšené verze klasických koloběžek. Zrodily se totiž v okamžiku, kdy jezdci začali experimentovat s možnostmi koloběžek a vymýšleli stále nové freestyle triky a skoky, které tradiční koloběžky už prostě nemohly ustát.

Vlastonsti freestyle koloběžky

Trikové koloběžky se od běžných koloběžek na první pohled možná příliš neliší, ale při druhém už je to něco zcela jiného. Tak za prvé, zpravidla nejsou skládací a jejich výšku nelze nastavit. Za druhé, díly, ze kterých jsou freestyle koloběžky poskládané, jsou mnohem kvalitnější a odolnější.

Většina koloběžkářů touží po koloběžce, která je tak lehká, jako je odolná. A protože se tyto dvě vlastnosti často vzájemně vylučují, designéři a konstruktéři koloběžek musí být velmi inovativní při výběru materiálů a volbě konstrukce. Proto snadno narazíš na díly, které jsou dražší než celá koloběžka dohromady.

Některým dílům je při výrobě věnována zvláštní péče a pozornost:

  • Pevná deska a krk (downtube),
  • Lehčí a zároveň výkonnější kolečka
  • Jednodílní designy
  • Pevnější a odolnější řidítka
  • Pevnější a odolnější objímky

Drahé freestyle koloběžky jsou vybavené kvalitními kompresními systémy SCS, ICS nebo HIC. Každý z těchto systémů má svou speciální konstrukci, ale všechny do jednoho zaručují odolný a spolehlivý mechanismus řízení koloběžky.

Kompletní nebo custom freestyle koloběžka?

Kompletní „ready to go“ koloběžky jsou sestaveny ze součástek stejné značky. Jejich výhodou oproti custom koloběžkám je nižší cena a 100% jistota, že jednotlivé díly vzájemně perfektně pasují. Na trhu můžete nalézt řadu kvalitních trikových koloběžek, které uspokojí nároky začátečníků i pokročilých jezdců. Jejich cena je závislá na kvalitě použitých dílů.

Zkušení jezdci zpravidla dávají přednost koloběžce, složené z dílů té nejvyšší kvality. Takové jsou právě koloběžky „custom“. Jsou zkompletované a testované profesionály, kteří je skládají z těch nejlepších komponentů různých značek. Další možností je pak jednotlivé díly zakoupit a koloběžku si sestavit dle vlastních preferencí.

SkatePro vám nabízí custom koloběžky, které postavili naši nadšení experti – koloběžkáři. Jste-li sami zkušenými jezdci a přesně víte, co potřebujete, možná si raději postavíte svou koloběžku sami. Proto vám nabízíme naši službu Sestav si koloběžku.

O konstrukci freestyle koloběžek si můžete přečíst víc zde.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky