×
Menu

Ložiska pro pennyboardy a cruiser boardy

  Filtr
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska

Dobré vědět

Penny a cruiser skateboardy potřebují kvalitní ložiska

Ložiska jsou sice malou součástkou, ale velkou měrou se podílejí na kvalitě prožitku při jízdě na tvém cruiserboardu nebo pennyboardu. Každé kolečko má dvoje ložiska. Pokud se podíváš zblízka na bok ložiska, uvidíš malý nápis ABEC následovaný číslem. To je mezinárodní škála od ABEC1 do ABEC9, pomocí které se určuje přesnost ložiska, a to od minimální po maximální přesnost.

Nemusíš si vyprázdnit kapsy

Oproti downhill a freeride stylům jsou pennyboardy a cruiserboardy méně náročné na kvalitu svých ložisek. Ložiska jsou samozřejmě stále velmi důležitá, ale pokud se nesnažíš jet šíleně rychle, je lepší ušetřit si peníze pro upgrade koleček nebo trucků.

Co ale platí úplně stejně pro jakékoli boardy, je nutnost o ložiska pečovat. Nevystavuj zbytečně ložiska špíně, vodě nebo štěrku.

Nenech svá ložiska zbytečně brzo umřít

Penny ložiska i ložiska na cruiseboardech se po čase zanesou. Nemusíš je hned vyměňovat, mnohdy stačí je jen vyčistit. K tomu ti třeba dobře poslouží čistič Bones Bearing, se kterým je možné ložiska vyčistit a ani se přitom neumazat. Pokud ti ale trocha oleje na rukou nedělá problém, pak můžeš vyčistit ložiska starým, dobrým způsobem. Podívej se do našeho návodu jak udžet svá ložiska dlouho funkční.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky