×
Menu

Inline bruslení

Dobré vědět

Inline bruslení: Skvělá volnočasová aktivita

Inline bruslení je zábavná aktivita, kterou můžete provozovat sami nebo ve skupině. Tento sport se provozuje na inline bruslích speciálně upravených pro různé styly jízdy. Nejoblíbenějším stylem je fitness bruslení: mohou ho provozovat lidé všech věkových kategorií a je poměrně snadné se ho naučit.

Tato aktivita byla vynalezena v 18. století v Londýně v Anglii a její popularita vzrostla v 80. letech 20. století, kdy společnosti Roces a Rollerblade vytvořily inline brusle, jak je známe dnes. Rekreační bruslaři provozují kondiční bruslení na silnicích, cyklostezkách a zpevněných cestách. Je to aktivita, kterou lze provozovat pro dopravu, kondiční jízdu nebo pro soutěžení v organizovaných závodech.

Výhody inline bruslení

Fitness bruslení je považováno za skvělý trénink. Zapojuje jádro těla a procvičuje svaly nohou, boků a spodní části zad. Kromě toho pomáhá spalovat kalorie a tuky jako každé jiné aerobní cvičení. Inline bruslení také pomáhá zlepšit celkovou rovnováhu, držení těla při chůzi a celkovou kondici.

Kondiční bruslení také zlepšuje vaši duševní pohodu: vyčistí vaši mysl a zvýší vaše sebevědomí při učení se novým bruslařským technikám. Pokud se provádí pomalým a kontrolovaným tempem, je kondiční bruslení cvičením s nízkou zátěží, které nezatěžuje vaše klouby, ale přesto posiluje vaše svaly.

Kromě toho nezapomeňte nosit ochranné pomůcky, jako je bruslařská helma, chrániče kolen, loktů a zápěstí: ochrana především!

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky