×
Menu

Inline brusle / Kolečkové brusle

Dobré vědět

Rekreační inline brusle - fitness a městské bruslení

Inline brusle / kolečkové brusle v této kategorii jsou rekreační in line brusle pro dospělé i mládež - vhodné pro fitness a ježdění ve městě. Jsou známé pro svůj vysoký komfort a schopnost dobře zpevnit a chránit chodidlo a kotník. Fitness brusle jsou vhodné na krátké a střední vzdálenosti. Jsou dobrou alternativou běhání, jelikož ježděním rozpohybujete svůj metabolismus a budujete si svalovou hmotu, aniž byste namáhali klouby.

Charakteristika in line bruslí

Na inline kolečkových bruslích jsou kolečka umístěny v řadě za sebou, což je zásadní rozdíl oproti „podvozku“ dvouřadých bruslí. Kolečka fitness bruslí mají zpravidla střední tvrdost, která umožňuje vyvinout rychlost při zachování dobré přilnavosti. Doporučená velikost koleček pro fitness brusle je 90-100 nebo dokonce 110 mm. Pro bruslení ve městě doporučujeme kolečka o velikosti 80-84 mm. Snáze se s nimi zatáčí a zastavuje. Bota inlinových bruslí je vysoká pro lepší ochranu kotníku, což je klíčové zejména pro začátečníky.

Inline kolečkové brusle byly a jsou po mnoho let tím nejpopulárnějším typem kolečkových bruslí, a proto si dnes můžeme vybírat z neuvěřitelně široké nabídky produktů a vybavení na inline brusle.

Technika inline bruslení je podobná technice bruslení na ledě. Možná i proto mnoho lidí dává přednost bruslení na inlinech před retro dvouřadými bruslemi. Například hokej můžete hrát jak na inline, tak na ledních bruslích.

Kolečkové brusle pro různé typy bruslení

Existuje několik typů bruslí - každý pro specifický bruslařský sport. Pokud nehledáte konkrétní pár fitness bruslí, ale kolečkové brusle pro specifické bruslení, prohlédněte si naše další kategorie: Aggressive, Rychlobruslení, Inline hokej, Nordic nebo Freestyle.

Příběh inline bruslení

V letech 1980 společnosti Roces a Rollerblade vytvořily brusle, jaké dnes známe a milujeme. Ale první, historicky doložené inline brusle pocházejí z Londýna 18. století, kdy je John Joseph Merlin použil jako reklamní upoutávku při otevírání svého muzea. Brusle měly kolečka v řadě jako dnešní inline brusle, ale jelikož neměly žádné brzdy a nešlo s nimi zatáčet, představení skončilo nárazem do zrcadlové stěny.

Teprve v roce 1819 byly inline brusle poprvé patentovány. Ale bohužel, stejně jako Merlinovy brusle, ani tyto neměly brzdy a nedařilo se jim simulovat pohyb na ledních bruslí, což bylo hlavním cílem snažení jejich konstruktérů. Ani pozdější úpravy hledaného cíle nedosáhly. Vidina dobrých a stabilních inline bruslí nakonec zcela ustoupila do pozadí, když se v roce 1860 objevily dvouřadé brusle. Poté inline brusle zůstaly zapomenuté až do 80. let, kdy se ale vrátily zpět v plné síle a vzaly trh útokem.

Roces byla první značkou, která začala inline brusle hromadně vyrábět, ale teprve úspěšné reklamní kampaně značky Rollerblade vzbudily ohromný zájem širokého publika a připravily půdu pro dodnes rostoucí popularitu inline bruslí. Jméno značky Rollerblade je v mnohých zemí synonymem inline bruslí.

Hledáte-li další tipy ohledně výběru správného modelu, prohlédněte si náš návod Výběr a nákup bruslí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky