×
Menu

Brzdy na kolečkové brusle

Trekové brzdy pro větší kontrolu

Pro zastavení a zpomalení jízdy na kolečkových bruslích je důležitá treková brzda. S trekovou brzdou se zvednete ze zadních koleček, takže se již nebudou točit. Trekové brzdy se nacházejí v přední části bruslí a skládají se ze dvou částí: zarážky a představce.

Existují dva typy zarážek špičky: šroubovací zarážky a nastavitelné zarážky. Šroubové zarážky obsahují malý otvor a jsou spojeny se základní deskou pomocí šroubu, který prochází skrz zarážku. Nastavitelné zarážky lze nastavit na různé délky, takže mohou lépe vyhovovat vašim osobním preferencím. Je důležité si uvědomit, že to, kterou z nich použijete, závisí na tom, jak je tato část desky konstruována.

Chcete-li správně zastavit pomocí tekových brzd, musíte zvednout patu jedné nohy a poté pomalu vyvinout tlak na zarážku trekové brzdy tažením nohy dopředu. Přitom dbejte na to, abyste přemístili většinu váhy na nohu, kterou nebrzdíte.

Jak vyměnit zarážky trekových brzd

Přestože je většina kolečkových bruslí dodávána s předem namontovanými trekovými brzdami, při jízdě dochází k jejich opotřebení a v určitém okamžiku je třeba je vyměnit. V ideálním případě je lepší brzdy vyměnit dříve, než se příliš opotřebují.

Potřebné nářadí závisí na modelu zarážky brzdy, kterou máte. Nejdříve je třeba navléknout zarážku na desku s pojistnou maticí a případně podložkou. Pokud máte nastavitelné zarážky brzd, budete moci po jejich nasazení měnit výšku zarážky. Než vyrazíte ale vyrazíte, překontrolujte, zda je vše pevně zašroubováno.

U inline bruslí se používá jiný brzdný systém, který si můžete prohlédnout v kategorii Brzdy na inline brusle.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky