šťastný s. Valentýn
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

BMX sedla a díly

Dobré vědět

Sedla pro vaše BMX kolo

V této kategorii najdete nabídku BMX sedel, sedlovek a sedlových objímek. Nejdůležitější je mít na paměti, že tyto různé komponenty musí být vzájemně kompatibilní. Například pivotal sedlo bude fungovat pouze s pivotal sedlovkou.

Jak se připevňuje sedlo BMX?

U BMX sedel existuje pět různých montážních systémů: pivotal, combo, rail, tripod a stealth. Způsob jejich připevnění k sedlovkám se u každého typu liší. Kroky pro instalaci sedlovky na rám jsou však víceméně univerzální.

Některé rámy mají integrovanou sedlovou objímku na horní straně sedlové trubky, ale pokud ji váš rám nemá, budete ji potřebovat k upevnění sedlovky na rám: uvolněte objímku šestihranným klíčem a poté ji nasuňte na sedlovou trubku. Poté vložte sedlovku do rámu a utáhněte objímku, abyste sedlovku upevnili v požadované výšce. U závodních BMX kol existuje také typ sedlové objímky zvaný "rychloupínák", který umožňuje nastavit výšku sedla bez použití nářadí.

Pro výběr správné sedlovky je třeba změřit vnitřní průměr sedlové trubky vašeho rámu - standardem je 25,4 mm, ale vždy se vyplatí to zkontrolovat. Jakmile budete znát tento rozměr, vyberte si sedlovku stejného průměru. Pokud jsou sedlovka a rám vyrobeny z hliníku nebo oceli, je dobré sedlovku lehce namazat, aby nedocházelo k oxidaci.

Pokud vám k tomuto postupu chybí nářadí, podívejte se na naši nabídku nářadí pro kola BMX, kde najdete vše, co budete potřebovat.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky