×
Menu

BMX sedla

Jak vybírat sedlo na BMX kolo?

BMX závod zpravidla netrvá déle než 30-40 sekund. Proto málokdy uvidíte jezdce, který by na svém sedle během jízdy seděl.

Hlavním smyslem BMX sedla je zabránit tomu, aby se jezdec při vysokém výskoku nemusel obávat, že se při doskoku „napíchne“.

A jelikož úspora váhy je téma, kterým se při skládání BMX kol neustále zabýváme, také sedlo je minimalizované na maximum.

Typické závodní BMX sedlo je tenká plastová nebo nylonová skořepina s nulovým komfortem. BMX sedlo funguje jako chránič, řekněme to na rovinu, jezdcova pozadí před nárazy do rámu či kola.

Nicméně na trhu je hned několik různých sedel. Ačkoliv většina závodních jezdců BMX hledá co nejlehčí sedla, jsou jezdci, která svá závodní BMX kola používají také k delším přesunům. V tom případě se určitě vyplatí pořídit si pohodlné náhradní sedlo.

V našem výběru BMX sedel pro závodní BMX kola jsou modely a designy od značek jako BSD, Ciari, Cult, Eclat, Fiend, Haro, Odyssey, Premium, Shadow, Simple, Staats, Subrosa a Wethepeople.

Sedlovka

Sedlovka je část konstrukce kola, která spojuje BMX sedlo s rámem. Většina sedlovek je nastavitelných tak, aby se daly upravit na výšku každého jezdce. V této kategorii nabízíme sedlovky pro pivotal sedla i pro tripod sedla. Všechny zobrazené sedlovky jsou z hliníku, aby zvýšovaly váhu kola jen o nutné minimum.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky