Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Kompresní systém pro freestyle koloběžky

  Filtr
Značky
Druh komprese

Dobré vědět

Co je to kompresní systém?

Kompresní systém na koloběžku je bod spojující řídítka, vidlici a desku. Účelem systému je bezpečně spojit vidlici a řídítka dohromady a zajistit, aby byla řídítka správně upevněna. Tím se minimalizují vůle a nežádoucí pohyby a řídítka se mohou plynule otáčet.

Každá freeestyle koloběžka musí mít kompresní systém, takže je potřeba se při jeho výběru zaměřit na to, aby byl kompatibilní s vaší vidlicí a řídítky. Při výběru může hrát roli také styl jízdy, který chcete provozovat, a vaše osobní preference.

Na našich stránkách naleznete kompresní sady pro koloběžky, kompresní šrouby a sady pro přestavbu komprese. Chcete-li si prohlédnout videonávod instalace dílů, podívejte se na našeho průvodce - Nákup kompresních systémů pro koloběžky.

Jaké typy kompresních systémů existují?

HIC

HIC - Hidden Integrated Compression (skrytá integrovaná komprese). Jedná se o originální kompresi pro koloběžky, která je známá svou spolehlivostí, nízkou hmotností a snadnou údržbou. K instalaci komprese budete potřebovat buď oversized řídítka (35 mm), nebo adaptér na standardní řídítka. Některé kompresní HIC sady tento adaptér obsahují.

IHC

IHC - Internal Hidden Compression je o něco menší a lehčí verze komprese HIC. Na rozdíl od většiny kompresních systémů je IHC zabudována do vlastní vidlice, což představuje o jeden díl méně k montáži. Systémy IHC jsou kompatibilní s hliníkovými řídítky s oversized objímkami a standardními ocelovými řídítky (vnitřní průměr 28 mm) s adaptérem a standardní objímkou.

SCS

SCS - Standard Compression System je nejsilnější kompresní systém na trhu. Je to dáno tím, že používá objímku se čtyřmi šrouby a nevyžaduje řídítka s průřezem. Pokud mají vaše řídítka průřez, lze použít adaptér, který jej zakryje. S větší objímkou je spojena určitá hmotnost navíc, ale mezi mnoha jezdci je oblíbená i díky svému skvělému designu.

ICS

ICS - Inverted Compression System (obrácený kompresní systém). Svůj název dostal proto, že šroub vede svisle do vidlice a utahuje se na hvězdicovou matici, která je instalována v řídítkách. Systém ICS je kompatibilní pouze s řídítky standardní velikosti s průřezem. Systém ICS je velmi lehký a lze jej použít s ocelovými i hliníkovými řídítkami.

Vidlice a řídítka jsou dvě části, které musí být kompatibilní s kompresním systémem. Pokud se chystáte upgradovat i je, podívejte se na naši nabídku vidlic a řídítek na koloběžku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky