Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Sněžnice

Sněžnice přinášejí ta nejlepší dobrodružství

Výlety na sněžnicích jsou skvělým způsobem, jak si v zimě užít krásné zasněžené oblasti. Obuv umožňuje, že se vaše váha rozloží na velkou plochu, což zabrání propadnutí hluboko do sněhu. Získáte tak přístup do míst, která by jinak byla s běžnými turistickými botami velmi obtížná. Otevřená pole, kopce nebo strmé svahy budete mít se správným párem sněžnic jako na dlani. Kromě objevování krásné přírody se navíc jedná o snadné a pohodové cvičení.

Co jsou sněžnice?

Sněžnice jsou v podstatě nástroje, které rozloží vaší váhu na výrazně větší plochu a snižují tak tlak na povrch, po kterém chodíte. Díky tomu sepři chůzi nebudete bořit hluboko do sněhu. Moderní sněžnice prošly několika změnami od dob, kdy se vyráběly s dřevěnými rámy a šněrováním ze surové kůže. Sněžnice jsou nyní lehčí, pevnější a mají funkce, jako jsou mačky (kovové zuby) pro turistiku na zledovatělém sněhu a nastavitelné vázání, které udrží vaše nohy v bezpečí. Zapomeňte tedy na tradiční sněžnice a prohlédněte si naši moderní nabídku.

Jaké sněžnice si mám koupit?

Vaše sněžnice by měly odpovídat vaší váze, sněhovým podmínkám a strmosti terénu, ve kterém se budete pohybovat. U každého modelu sněžnice je uvedena doporučená maximální nosnost (hmotnost), kterou byste neměli překročit. Hmotnost zahrnuje nejen vaši váhu, ale také veškeré oblečení, boty a vybavení, které budete mít při výšlapu na sněžnicích s sebou.

Jestliže se rozhodujete mezi dvěma a více modely, sněhové podmínky vám mohou pomoci se rozhodnout. Pokud budete sněžnice využívat v hlubokém prašanu, páry s větším rámem pro vás budou lepší volbou, protože vás snadněji udrží na povrchu. V oblastech se strmým terénem vám skvěle poslouží funkce jako zdvih paty a dlouhé mačky na špičce a patě, které jsou ideální pro lezení. Jsou ale k dispozici pouze u konkrétních modelů horolezeckých sněžnic.

Pamatujte, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení. Zkontrolujte tedy předpověď počasí, zvolte vhodné oblečení a nazujte si svůj nejpohodlnější pár zimních bot. Doporučujeme také vzít si s sebou, do kterého se vejde další vrstva oblečení spolu s dalšími nezbytnostmi, jako je opalovací krém, voda, svačiny a lékárnička. Jestliže nemáte vhodné oblečení, podívejte se do naší kategorie zimního oblečení.

Dalším sportem, který vám umožní vyrazit na výlety do přírody, je běžecké lyžování. Máte-li zájem se o tomto sportu a potřebném vybavení dozvědět více, podívejte se na Běžky a vybavení na běžky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky