Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX brzdy

  Filtr
Značky
Kompatibilní s Gyro

Dobré vědět

Měl/a bych si na BMX namontovat brzdy?

BMX brzdy jsou nezbytné pro zajištění vaší bezpečnosti na kole. U závodních BMX je povinným bezpečnostním opatřením mít zadní brzdu, avšak u freestylu je volba v podstatě na vás. Jak pro freestyle, tak pro závodní kolo BMX neslouží brzdy pouze k zastavení, ale také k přizpůsobení rychlosti a zkoušení nových triků. Na mnoha místech je navíc povinnost mít brzdy, pokud jezdíte po silnici.

Při nákupu brzd si můžete koupit buď celou sadu brzd BMX, nebo jednotlivé díly, jako jsou brzdové destičky, brzdové páky a lanka. Brzdy BMX se skládají ze čtyř částí: destiček, ramen, pružin a čepů.

Různé typy BMX brzd

Freestylová kola jsou obvykle vybavena zadní U brzdou, zatímco závodní kola BMX mají vzadu V brzdu. Brzdy typu U jsou namontovány pod rámem, což znamená, že minimálně zasahují do zbytku nastavení. U mnoha současných BMX modelů se brzdy U staly standardní výbavou díky své odolnosti a jednoduchému designu.

Dalším brzdovým systémem je gyro brzda. Tato brzda umožňuje otáčení řídítek o 360 stupňů, aniž by se brzdová lanka zamotala.

Mají závodní BMX kola brzdy?

Ano, pro splnění bezpečnostních norem na závodní dráze je podmínkou, aby závodní BMX kola měla brzdu. Jak již bylo zmíněno, zdaleka nejčastěji se používá jednoduchá V-brzda vzadu. Závodní BMX se sice dodávají s touto brzdou již nainstalovanou, ale brzdové destičky se časem opotřebují a je třeba je vyměnit. Výměna brzdových destiček zvýší brzdný výkon kola.

Pokud chcete vylepšit další části svého BMX setupu, podívejte se na náš široký výběr dílů včetně rámů a BMX plášťů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky