×
Menu

BMX brzdy

  Filtr
Značky
Kompatibilní s Gyro

Dobré vědět

Potřebuju na svém BMX brzdy?

Asi vás nepřekvapí, že i na BMX kolech jsou BMX brzdy zárukou bezpečnosti. Ale rozhodnutí, zda si brzdy na BMX kolo namontujete, je zcela na vás. Brzdy na BMX kole však neslouží jen k zastavení, ale také k tréninku nových triků a kontrole rychlosti. A s ohledem na místní zákony a předpisy je třeba zmínit, že na mnoha veřejných komunikacích jsou brzdy povinná výbava.

Když přijde na nákup BMX brzd, máte na výběr buď kompletní brzdový set na BMX nebo jednotlivé součástky, jako jsou brzdové špalíky, brzdové páky a lanka. Samotné brzdy BMX jsou složené ze čtyř částí: brzdové špalky, čelisti, pružiny a čepy.

Různé typy brzd na BMX

Freestylová kola mají obvykle ve výbavě přední a zadní brzdu U-brake. Závodní BMX kola pak mají pouze jednu V-brake (ráfkovou) brzdu, a to na zadním kole. Brzdy typu U se montují pod rámem, takže do ostatních funkcí kola zasahují jen minimálně. Mnoho moderních modelů BMX se spoléhá na U-brake brzdy, jelikož jsou odolné a jejich jednoduchý tvar a design je dnes běžným BMX standardem.

Jiným typickým brzdným systémem BMX je brzda BMX Gyro. Tato brzda umožňuje otáčet s řídítky o 360 stupňů, aniž by se zkřížila brzdové lanka. Pokud jste zvyklí si své BMX kolo doma servisovat a opravovat, pak by vám instalace brzd Gyro neměla dělat potíže.

Pokud se chystáte na upgrade i dalších dílů svého BMX kola, podívejte se na náš široký výběr dílů, včetně BMX rámů a plášťů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky