×
MENU

Údržba inline bruslí

Dobré vědět

Jak vyčistit brusle a s jakými nástroji o ně pečovat?

Péče a údržba kolečkových bruslí není nijak složitá, vyžaduje jen trochu vašeho času a pár kousků nářadí, které údržbu hodně usnadní. Pokud máte vaše inline brusle hodně rádi, pak je určitě chcete udržovat čisté. Nejlépe toho dosáhnete těmi nejjednoduššími prostředky: vlhký hadřík, trocha vody a nějaké mýdlo.

S touto trojkou vyčistíte skelety, rámy a kolečka. Co se týče čištění vnitřní botičky (liner), je lepší si ověřit doporučované teploty praní u výrobce. Pokud se rozhodnete pro praní v pračce, pak máme pro vás skvělou radu. Nejprve vložte vnitřní botičky do nějaké látkové tašky nebo třeba do povlaku na polštář a teprvé poté do bubnu pračky.

Pokud nikde nedohledáte informace o teplotě praní, je nebezpečnější vyprat vaše vnitřní botičky v ruce při nízké teplotě. Když je hotovo a botička je opět hezky suchá, zkontrolujte, zda některé nepříjemné pachy nepřežily pobyt ve vodě či pračce. Pokud ano, pak doporučujeme použít některý z našich dezinfekčních sprejů, které eliminují nebo minimalizují i tyto super odolné zápachy.

Jsou-li brusle čisté, je čas postarat se o ložiska. Nejprve je zpravidla nutné sejmout kolečka z rámu, aby bylo možné vyčistit ložiska na obou stranách. Jak přesně ložiska čistit je o něco komplexnější problém, a proto jsme pro vás připravili tohoto průvodce péčí o ložiska.

V této kategorii s vybavením pro údržbu inline bruslí najdete také jednu chytrou vychytávku, která čistění ložisek velmi zjednodušší. Mluvíme samozřejmě o Bones Bearing Cleaner.

Kromě tohoto magického čističe ložisek zde také najdete nářadí a mazadla pro údržbu kolečkových bruslí u vás doma.