×
Menu

Údržba inline bruslí

Dobré vědět

Udržujte své inline brusle ve skvělé kondici

Údržba vašich inline bruslí prodlouží jejich životnost a zabrání tomu, abyste museli platit za nákladné náhradní díly. Dobré je, že údržba inline bruslí nemusí být příliš náročná a zdlouhavá. Existuje řada nástrojů a příslušenství pro údržbu, které můžete použít, aby brusle vypadaly a byly jako nové.

Mezi nástroje pro údržbu inline bruslí patří například dezinfekční sprej, který odstraní nepříjemný zápach, lepidlo, které funguje na kov, a čistič ložisek.

Jak čistit inline brusle?

Pravidelné čištění je pro údržbu inline bruslí klíčové. Na botu, rám a kolečka můžete jednoduše použít mokrý hadřík, trochu vody a obyčejné jar na nádobí. Pokud jde o vnitřní vložku, musíte se u svého konkrétního modelu informovat, při jaké teplotě by se měla prát.

Jednou z nejdůležitějších součástí, které je třeba udržovat v čistotě, jsou ložiska. K tomu budete potřebovat specifický čisticí a mycí prostředek na ložiska bruslí. Chcete-li znát všechny podrobnosti o údržbě ložisek, pak si přečtěte našeho průvodce čištěním a mazáním ložisek.

Jak vyjmout ložiska inline bruslí?

Pomocí imbusového klíče zatlačte klíč dovnitř osy a zároveň při povolování pevně držte kolečko. Tím zabráníte tomu, abyste osu uvolnili. Jakmile máte kolečka vyjmutá, posuňte imbusový klíč do poloviny středu ložiska a za současného otáčení kolečka pomalu vypáčte ložisko a distanční podložku.

V případě, že vaše kolečka mají namontovanou distanční podložku s dlouhým pouzdrem, jsou nástroje na demontáž ložisek s válečkovými kotouči vybaveny tlačným zařízením na ložiska. Stačí nástroj vložit dovnitř ložiska a ložisko vytlačit, zatímco kolečko pevně držíte.

Vizuální návod, jak vyjmout ložiska, najdete ve videu v našem průvodci čištěním a mazáním ložisek.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky