Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Alpine Skis

Alpské sjezdové lyže na každé sněhové podmínky

V kategorii pro sjezdové lyžování najdete všechny typy lyží pro sjezd a lyžování v horách obecně. Za poslední roky prodělaly lyže a výbava pro sjezdové lyžování neuvěřitelně komplexní vývoj. Nejvíce popularity si získaly carvingové lyže, které se na scéně objevily v 90. letech.

Carvingové lyže jsou nejpopulárnější sjezdové lyže

Carvingové lyže jsou užší pod botou a mají rozšířené špičky a patky. Díky pevné, ale zároveň flexibilní konstrukci umí carvingové lyže perfektně zatáčet. Lyže je podélně pružná, ale zároveň má torzní tvrdost, díky které se lyže při pohybu z hrany na hranu nekroutí. Tento styl konstrukce nabízí výbornou stabilitu a zlepšuje prožitek z oblouku a celkově z jízdy na lyžích. Jelikož je radius točení celkem malý, je snazší dosáhnout ostřejších, ale kontrolovaných oblouků.

Různé typy sjezdových lyží

Známe 4 hlavní typy sjezdových lyží:

  1. Allmountain - všestranné a vhodné pro jízdu na upravené sjezdovce i v terénu.
  2. Twintip - lyže se zvednutou špičkou i patkou, pro freestyle a triky.
  3. Backcountry/freeride - pro jízdu v terénu/offpiste, existují také s twintip designem.
  4. Sjezdovkové/závodní - designované pro vysoké/závodní rychlosti na upravených sjezdovkách.

Podélný profil sjezdových lyží

Základem konstrukce jakékoli současné kvalitní sjezdové lyže je jeden z uvedených profilů, nebo jejich kombinace: camber, rocker, flat.

  • Camber: V profilu lyže jasně pozorujeme jemné vyklenutí lyže pod botou.
  • Rocker: Také známý jako reverzní camber. Špičky a patky lyže jsou ohnuté směrem vzhůru a střed lyže je na rozdíl od camberu prohnutý dolů.
  • Flat: Plochý základ umožňuje lepší přilnavost při kontaktu s povrchem.

Některé modely lyží vycházejí pouze z jediné technologie, ale většina lyží tyto technologie zajímavě kombinuje tak, aby co nejlépe plnily svůj účel.

Lyžování je velmi populární zimní sport,, který si užije celá rodina. Pořiďte si kvalitní vybavení a naplánujte aktivní rodinou dovolenou na horách.a609.htm

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky