×
Menu

Skládací koloběžky

Dobré vědět

Skládací koloběžky jsou ideání koloběžky pro zábavu v pohybu a pro každodenní přesuny vlastní silou. Lze je snadno složit, takže není problém je přenést, uložit do auta nebo je třeba převážet v tramvaji.

Skládací koloběžka pro cestování ve městě a aktivní zábavu

V této kategorii vám nabízíme skládací koloběžky (známé jako odrážecí koloběžky), které jsou vhodné pro každodenní cestování a přesuny ve městě a pro sportovní hrátky na čerstvém vzduchu. Navíc s nimi lze začít v jakémkoliv věku, jsou perfektní pro začátečníky i pro malé děti. Nicméně je třeba mít na paměti, že se skládací koloběžky svou konstrukcí velmi liší od trikových/freestyle koloběžek, které mají odolnější jednodílnou konstrukci, speciálně designovanou pro tvrdší dopady a nárazy. Pokud si chcete pořídit koloběžku, protože se chcete přepravovat vlastní silou, doporučujeme vám koloběžku s velkými koly. Jsou vynikající pro cestování ve městě i mimo něj a jejich výška dospělým zpravidla lépe vyhovuje.

Vývoj skládacích koloběžek

První odrážecí/skládací koloběžky, které se objevily na trhu, byly spíše nekvalitní a s krátkou životností. Koloběžky byly prakticky znovuobjeveny v 90. letech, kdy se na trhu objevil nový typ koloběžky vyrobené z hliníku. Od té doby se kvalita skládacích koloběžek zlepšila a vznikly nové lehčí a trvanlivější modely. Lze je snadno složit, nastavit dle výšky jezdce, jsou praktické a uhlazené. JD Bug a Razor jsou dvě velmi známé značky, které se specializují na skládací koloběžky, určené pro přepravu a aktivní zábavu.

SkatePro