Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Lavinové vyhledávače & vybavení

  Filtr
Barvy
Značky
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Základy lavinového vybavení

Lyžařům a snowboardistům, kteří lyžují mimo sjezdovku, se vždy doporučuje vozit s sebou lavinové vybavení. Mezi tři nejdůležitější kusy vybavení patří lavinový vyhledávač, lavinová sonda a lavinová lopata. Neméně důležité je, aby byl uživatel vyškolen k použití zmíněného vybavení v případě laviny. Všechno toto vybavení se vám bez problému vleze do lyžařského batohu, který lze bezpečně připevnit k tělu.

Jak používat lavinové vybavení?

Nejlepší způsob, jak se naučit lavinové vybavení používat, je absolvovat kurz vedený profesionálem. My bychom vám v následujícím článku rádi srhnuli, k čemu se jednotlivé kusy vybavení používají.

Lavinový VYHLEDÁVAČ

Lavinové vyhledávače (pípáky) se doporučuje nosit připnuté blízko těla. Jedná se o malé zařízení, které vydává nepřetržité rádiové signály, které mohou být detekovány jinými vyhledávači. Při hledání zasypané osobypod sněhem lze vyhledávače přepnout do „režimu vyhledávání“, aby pomohly najít zasypaného přijetím požadovaného rádiového signálu.

Lavinová sonda

Použitím sondy zjistíme nejen přesnou polohu, ale i jak hluboko se zasypaná osoba nachází. Tím se výrazně sníží čas na vyproštění, který může být rozhodující.

Lavinová lopata

Lopata slouží k vykopání zasypané osoby. Lopaty jsou obecně navrženy s odnímatelnou rukojetí na lopatu, díky čemuž se vám snadno vejdou do batohu.

LAVINOVÝ BATOH

Další součástí bezpečnostní výbavy, kterou je velmi užitečné mít, je lavinový batoh. Všechny lavinové batohy obsahují airbag, který lze aktivovat zatažením za rukojeť, která spustí rychlé nafouknutí airbagu pomocí stlačeného vzduchu nebo ventilátoru. Dodatečná masa vzduchu zvětší objem těla a pomáhá tak lyžaři zůstat na povrchu pohybujícího se sněhu a lavinových úlomků a snižuje pravděpodobnost, že se zasype.


Pro více informací a produktů používaných pro backcountry lyžování navštivte - Alpine Touring Skis.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky