×
Menu

Koloběžky na sníh

Co je to koloběžka na sníh?

Koloběžka na sníh jde nejlépe popsat jako freestyle koloběžka do sněhu. Místo kol má koloběžka na sníh přední a zadní lyže, známé také jako sáňky, které mohou klouzat a brázdit sníh. Zbytek konstrukce je velmi podobný s deskou, vidlicí, objímkou a řídítky.

Ať už se jedná o sněžné koloběžky pro děti nebo dospělé, jsou skvělou zábavou, protože se na nich dá jezdit mnoha různými způsoby. Podobně jako freestyle koloběžky lze sněžné koloběžky používat na rovném terénu, kde můžete pracovat na otočkách, skocích a freestylových kouscích. Pokud toužíte po rychlosti, můžete sjíždět kopce nebo sjezdovky lyžařských středisek. Zkušenější jezdci mohou se sněžnými koloběžkami vyjet i mimo sjezdovku a pustit se do čerstvého prašanu.

Jak sněhové koloběžky fungují?

Sněžné koloběžky se ovládají otáčením řídítek a přenášením váhy ve směru, kterým chcete jet. Tyto dva pohyby pomáhají hranám lyží držet se sněhu a účinně zatáčet. Jak se na sněžné koloběžce zastavuje? Jednoduchým způsobem, jak zastavit, když nejedete rychle, je tahání nohy po sněhu. Dalšími způsoby, jak zpomalit nebo zastavit, jsou řízení napříč a do kopce, takže vás zpomalí gravitace, nebo posunutí zadní lyže do strany a použití hran k uchopení sněhu.

Sněžné koloběžky jsou super zábavnou alternativou k jízdě na snowboardu, sáňkování nebo lyžování, zejména pokud jste již součástí koloběžkového života. Dalším alternativním sněhovým sportem, který se vyvinul z městské scény akčních sportů, je snow skateboard, který je odpovědí skateboardingu na zasněžené zimy. Více informací o něm najdete zde - Snow Skateboardy/Snowskates

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky