×
Menu

Koloběžky na sníh

  Filtr
Značky

Snow Scooter – freestyle koloběžka s lyžemi

Sněhové koloběžky nebo hezky česky sněhoběžky jsou jednoduše trikové koloběžky do zasněžených podmínek – kromě koleček to roztáčíš na lyžinách.

S kvalitní snow scooter můžeš trénovat triky na zasněžené rovince úplně stejně jako v létě na asfaltu. Můžeš si ale dopřát i více či méně adrenalinové jízdy na upravených svazích nebo ve volném terénu. S koloběžkou na sníh je ovšem také možné realizovat výpravy rovnou dolů z kopce alias downhill – pustit se plnou rychlostí přímo z kopce. Tato aktivita je nezředěná adrenalinová výzva a jako taková není právě vhodná pro začátečníky…

Sněžná koloběžka ti také na sněhu umožní větší variantu triků než na lyžích či snowboardu, jelikož řídítka a konstrukce koloběžky umožňuje celou řadu známých, koloběžkářsky specifických triků.

Myšlenka vyrábět koloběžky na sníh se zrodila v hlavách profi jezdců na freestyle koloběžkách, kteří chtěli trénovat triky na koloběžce také v zimě. Tuto „obojživelnou“ tendenci můžeme ostatně pozorovat v téměř každém akčním a zimním sportu: skateboardy se stávají snow skateboard. Běžecké lyže mají svou letní variantu na kolečkách. A trikové koloběžky jsou nyní uzpůsobené na sníh – snow scooter.

Koloběžka na sníh je velmi lehká

Kromě lyžin místo koleček mají všechny freestyle koloběžky na sníh ještě jednu věc společnou – jsou lehké. Ukažme si to napříkladě sněhové koloběžky Eretic Snowscoot: materiály pro její výrobu byly velmi pečlivě vybrány; jedná se zejména o hliník 6061 T6 a tepelně zpracovanou chromovou ocel 4130, která perfektně odolává sněhu, vodě a nárazům.

Tato koloběžka má také pivotující vidlici, která se lépe přizpůsobuje konturám horského terénu a krásně hladce klouže po sněhu. Takto dokonale uhlazenou jízdu ti levné modely rozhodně nenabídnou…

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky