Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

BMX pedály

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr osy pedálu
Pedály - materiál

Dobré vědět

Čím se liší BMX pedály?

Pedály na BMX jsou klíčové. Při výběru optimálních pedálů na BMX je třeba zvážit celou řadu faktorů, včetně materiálu pedálů, jejich rozměry a typ pinů.

Jednou z prvních věcí, které musíte rozhodnout, je výběr materiáu vašich nových pedálů na BMX. Pedály se vyrábějí z různých materiálů, ale typický je kov nebo plast. Plastové pedály jsou lehčí a cenově dostupnější a na výběr jsou v různých barevných provedeních, takže poslouží také k odlišení vašeho BMX kola od ostatních. Na kovových BMX pedálech skvěle drží noha, jsou odolnější, ale také těžší.

Rozměry BMX pedálů

Pedály jsou obvykle k dostání ve dvou velikostech: 9/16 palce, které najdete na většině moderních BMX kol, a ½ palce, které jsou běžnější u dětských BMX a starších modelů. O tom, jaké rozměry pedálů potřebujete, rozhoduje také typ vašich klik. Pro 3dílné kliky jsou lepší BMX pedály 9/16'', zatímco 1dílné kliky jsou určené pro ½''.

Jaké jsou nejlepší BMX pedály?

Nejlepší pedály na BMX jsou takové, na kterých nohy dobře drží a které vám pomohou při tréninku nových triků. Než jakékoli pedály koupíte, ujistěte se o jejich neklouzavosti (gripu). Z kvalitních pedálů s dobrým gripem noha jen tak nesklouzne, takže neriskujete pohmoždění holeně při každé jízdě. Opotřebované pedály mají nedostatečný grip a nulové jízdní výhody.

Pro neklouzavost pedálů jsou zásadní BMX piny, protože výrazně zlepšují grip pedálu. Mnoho pedálů umožňuje piny vyměňovat, což značně prodlouží životnost pedálu. Piny mohou být různě dlouhé: čím jsou delší, tím větší grip poskytují, ale riziko poškození bot a holení je vyšší.

Pokud potřebujete pomoci s instalací nových pedálů, podívejte se na naše krátké video Jak nainstalovat pedály BMX.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky