ZPÁTKY DO ŠKOLY
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

BMX pedály

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr osy pedálu
Pedály - materiál

Čím se liší BMX pedály?

Pedály na BMX jsou klíčové. Při výběru optimálních šlapek na BMX je třeba zvážit celou řadu věcí, včetně materiálu pedálů, jejich rozměry a typ pinů.

Jednou z prvních věcí, které musíte rozhodnout, je výběr materiáu vašich nových pedálů na BMX. Freestyle pedály na BMX se vyrábějí z různých materiálů, ale typický je kov nebo plast. Plastové pedály jsou lehčí a cenově dostupnější a na výběr jsou v různých barevných provedeních, takže poslouží také k odlišení vašeho BMX kola od ostatních. Na kovových BMX pedálech skvěle drží noha, jsou odolnější, ale také těžší. Zatímco ocelové pedály mají delší životnost, plastové pedály se snadno vyměňují.

Rozměry pedálů BMX

Pedály BMX jsou obvykle k dostání ve dvou velikostech: 9/16 palce, které najdete na většině moderních BMX kol, a ½ palce, které jsou běžnější u dětských BMX a starších modelů. O tom, jaké rozměry pedálů potřebujete, rozhoduje také typ vašich klik. Pro 3dílné kliky jsou lepší BMX šlapky 9/16'', zatímco 1dílné kliky jsou určené pro ½''.

Jaké jsou nejlepší BMX pedály?

Nejlepší pedály na BMX jsou takové, na kterých nohy dobře drží a které vám pomohou při tréninku nových triků. Než jakékoli pedály koupíte, ujistěte se o jejich neklouzavosti (gripu). Z kvalitních pedálů s dobrým gripem noha jen tak nesklouzne, takže neriskujete pohmoždění holeně při každé jízdě. Opotřebované pedály mají nedostatečný grip a nulové jízdní výhody.

Pro neklouzavost pedálů jsou zásadní BMX piny, protože výrazně zlepšují grip pedálu. Mnoho pedálů umožňuje piny vyměňovat, což značně prodluží životnost pedálu. Zatímco delší piny mají lepší grip, mohou časem způsobit větší škody na botách a vašich holeních.

Jezdíte závodní BMX? Pak se podívejte na naši nabídku pedálů na závodní BMX.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky