×
Menu

BMX Pedály

  Filtr
Barvy
Značky
Průměr osy pedálu
Pedály - materiál

Zvol si správné pedály na BMX

BMX pedály jsou další z klíčových dílů pro tvé BMX. S jejich pomocí jezdec udržuje rovnováhu a zrychluje. Freestyle pedály BMX jsou vyráběné tak, aby vydržely i hodně tvrdé zacházení. Jsou zhotovené buď z oceli, hliníku nebo plastu. Pro freestyle BMX kola jsou typické ocelové nebo plastové pedály. Hliníkové pedály jsou nejčastěji k vidění na závodních BMX kolech.

Výhodou ocelových pedálů je jejich odolnost. Jejich nevýhodou je váha, a věřte nám, opravdu umí být těžké. Plastové jsou oproti ocelovým mnohem lehčí, ale mnohem rychleji se opotřebují a případně se zlomí. Není ovšem problém je nahradit, jelikož jsou levná a montáž/demontáž je hračka.

Stejně jako mnoho jiných komponentů pro BMX závodní kola, i pedály pro BMX race jsou nejčastěji z hliníku. Hliníkové pedály jsou lehké, ale také odolné, ačkoliv o něco méně než pedály z oceli. Stejně jako na horská kola i na BMX závodní kola se nejčastěji montují nášlapné pedály, které drží nohy pevně na místě. V případě pádu se ale bota z nášlapu snadno a rychle uvolní.

Nášlapy se nikdy nepoužívají pro freestyle.

Opotřebované BMX pedály na kolo více kloužou. Pokud už nějakou dobu jezdíš freestyle na BMX, víš, že noha často při triku pedály opouští. Dobrý grip a neklouzavé pedály jsou nejlepší prevencí zranění, jako jsou bolestivě naražené holeně. Důvěřovat opotřebovaným pedálům na BMX kole tě může stát pěknou řádku bolestivých chvilek.

Některé pedály jsou vybavené ocelovými piny pro lepší zachycení boty a tudíž i lepší výkon. Ocelové piny jsou praktické, jelikož je můžeš měnit samostatně a také se rozhodnout, kolik pinů (jak moc gripu) chceš.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky