×
Menu

Race BMX kolo

  Filtr
Značky
Označení rámu
Průměr kola
Materiál vidlice
Úroveň dovedností

Dobré vědět

Jak začal BMX racing?

Název BMX je zkratka z Bicycle Motocross. Jak jméno naznačuje, sport má své kořeny v motocrossovém sportu. Závodní BMX kola jsou určená pro závodní disciplínu, která se nejvíce podobá motocrossu. Sport vyrostl již v 70. letech, kdy ale závodníci jezdili na běžných kolech. Jelikož ale sport rychle získával na popularitě, výrobci vytvořili BMX závodní kola speciálně designovaná pro dirt, tedy terenní offroad tratě. Tak vznikla silnější a odolnější kola.

Rozdíl mezi závodními BMX a freestyle BMX

Nejpopulárnější velikostí BMX závodních kol je 20", i když jsou dostupné i jiné velikosti, vhodné například pro děti. Rám závodních BMX je oproti freestyle BMX mnohem lehčí, protože je vyroben z hliníku namísto oceli. Tato kola jsou navrženy pro vysoké rychlosti, ale jsou také odolné kvůli zátěži, která na kolo působí v průběhu skoku a hlavně dopadu. Kromě dobrých závodních vlastností, mnoho závodních BMX kol je optimálních i pro každodenní street riding. Závodní BMX kolo je skvělé všestranné kolo, vhodné pro každodenní použití.

Jak vypadá závod BMX?

V konvenčním BMX závodě proti sobě soupeří 8 jezdců. Jezdí na speciální trati, plné skoků a zatáček, s cílem být první v cíli. Samotný závod je velmi rychlý, obvykle netrvá déle než 30 sekund. Dirt dráhy, ve kterých se závodí, jsou terénní tratě se sérií skoků a zatáček, z nichž každý je speciálně navržený a pojmenovaný. Závodníci startují na vrcholu prvního kopce, v jehož svahu nabírají rychlost pro celý závod.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky