×
Menu

Závodní BMX kola

  Filtr
Značky
Označení rámu
Průměr kola
Materiál vidlice
Úroveň dovedností

Dobré vědět

Co je to BMX racing?

BMX racing je rychlý a akční sport, jehož cílem je co nejrychleji objet trať dlouhou 300-400 metrů. Trať je speciálně upravená pro BMX závody a osm závodníků musí překonat skoky, nerovnou dráhu a ostré zatáčky. Závodí se na jedno kolo a každý závod trvá necelou minutu.

Ve srovnání s jinými BMX styly je zde méně triků a kaskadérských kousků, závodní jezdci BMX však používají techniku zvanou pumping. Zde se jezdec snaží vytvořit hybnost tlačením rukama a nohama, aby se dostal přes skoky.

Co je to závodní BMX kolo?

Závodní BMX kola jsou určena k dosahování vysokých rychlostí a prudkého zrychlení. Jsou konstruována speciálně pro závodění, nikoli pro kaskadérské kousky a triky. Ve srovnání s freestylovými koly mají závodní kola obvykle tenčí pláště, protože není potřeba tolik trakce.

Kromě toho jsou ve srovnání s freestylovými koly považována za velmi lehká, protože jsou vyrobena z hliníku, nikoli z oceli, což zajišťuje robustní a odolný model. U závodních BMX kol je běžný průměr kola 20 palců.

Jakou velikost závodního kola potřebuji?

Rámy a pláště se dodávají v různých velikostech, a to i přes standardní průměr kola. Ačkoli velikost kola závisí na konkrétním modelu, existuje stupnice kol BMX od Micro-mini až po Pro XXL. Toto rozdělení velikostí vychází z velikosti jejich rámu.

Hlavní věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je vaše výška. Čím jste vyšší, tím delší by měla být horní trubka (horní část rámu). Podívejte se na naši tabulku velikostí závodních BMX kol, která vám poskytne lepší představu o tom, jak vybrat správnou velikost. Mít správnou velikost v závodním BMX je důležité, abyste mohli při jízdě maximálně využít svůj potenciál.

Pokud dáváte přednost kaskadérským kouskům a trikům před závodní dráhou, podívejte se na naši nabídku freestylových BMX kol.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky