×
Menu

Boty na Běžecké Bruslení

  Filtr
Značky
Velikost boty
Kompatibilní systém vázání
Typ lyže

Dobré vědět

Boty na Běžecké Bruslení jsou Tuhé a Pevné

Boty na bruslení jsou nezbytnou obuví pro běh na lyžích. Mají pevnou a tuhou podrážku a bezpečnou oporu kotníku pomocí pásků a přezek. Tyto vlastnosti mají zvládat pohyb a energii vznikající při technice bruslení, která je podobná bruslení na ledě.

Podrážka boty na boty na běžky bruslení také napovídá, s jakým systémem vázání budou kompatibilní. Dva hlavní systémy jsou NNN (New Nordic Norm) a SNS (Salomon Nordic System). Pokud již vlastníte pár bruslařských lyží s vázáním, měli byste boty přizpůsobit tak, aby k nim pasovaly.

Lze na bruslení použít klasické boty na běžky?

Klasické lyžařské boty mají některé podobnosti s botami na bruslení, ale nenabízejí stejnou oporu potřebnou pro jízdu na bruslích. Pohyby jsou jiné a při bruslení se používá větší tlak do stran, takže dodatečná podpora je pro stabilitu a přenos energie zásadní. Silná boční opora kotníku u bot na běžky skate dělá při bruslení velký rozdíl.

Pokud si nejste jisti, zda chcete začít s klasickým nebo skate lyžováním, měli byste zvážit boty na bruslení s kombinovanými vlastnostmi. Kombi boty lze použít jak na klasiku, tak na skate lyžování, což vám dává možnost vyzkoušet si různé styly, než utratíte svůj rozpočet za specializované vybavení.

Navštivte stránku Vázání na Běžecké Lyžování pro skate a najděte si pár vázání, které se hodí k botám na skate.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky