×
Menu

Cruiser Boardy & Cruiser Skateboardy

Dobré vědět

V čem se liší cruiser board od skateboardu

Cruiser boardy (nebo taky cruiser skateboardy) kombinují vlastnosti skateboardů a longboardů a obvykle nejsou větší než běžně skateboardy. Jejich tvar je inspirovaný oldschool designem skateboardů ze 70. let a svým hardwarovým vybavením se velmi podobají longboardu. Tato kombinace vytváří mrštný a praktický board pro každodenní jízdy. Cruiser boardy nejsou jen pohodlné boardy pro projíždky a cestování ulicemi měst — představují také konkrétní moderní životní styl.

Desky s typickým „kicktail“ dávají cruiser boardům podobný tvar, jako mají konvenční skateboardy. Čím se od nich liší? Cruisery mají větší trucky. Kolečka jsou také obvykle větší a měkčí, takže je jízda na nich rychlejší a pohodlnější. Také bushingy jsou velmi pružné a flexibilní, což jezdci ocení zejména v zatáčkách a dalších rychlých manévrech.

Od skateboardu ke cruiser skateboardu

Historie skateboardu se začala psát ve 40. a 50. letech minulého století, kdy se objevily první podomácku vyrobené skateboardy s kolečky z trekových bruslí. První komerčně vyráběné skateboardy se prodávaly v surfařském obchodu v Kalifornii. Skateboardy se prodávaly surfařům, kteří chtěli surfovat alespoň ulicemi, když pro surfování na moři nebyly vhodné podmínky.

Když se v 70. letech objevila polyuretanová kolečka, znamenalo to revoluci ve skateboardingu. Tento objev velmi zlepšil celkovou kvalitu jízdy na skateboardu a zájem o skateboarding neuvěřitelně narostl. Výrobci na sebe nenechali dlouho čekat a začali experimentovat s různými materiály pro desky, s velikostmi koleček, trucků atd. Na trhu se začaly objevovat desky z hliníku, sklolaminátu a dalších druhů plastů. Později si znovu získal popularitu mini cruiser, a v ten okamžik se také objevily a proslavily značky, jako jsou Penny, Stereo Vinyl Cruiser nebo Globe, které všechny vyrábějí plastové boardy. Jaký materiál desky tě nejvíc inspiruje? Až už dřevo nebo plast, nabízíme velký výběr desek z obou materiálů. Prohlédni si naše kategorie Plastových boardů a Dřevěných boardů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky