×
Menu

Sjezdové Allmountain Lyže

  Filtr
Značky
Délka
Šířka lyže pod vázáním
Určení
Vázání
Schopnosti
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Výhody allmountain lyží

Pokud allmountain přeložíme do češtiny - „všechnohorské“, je hned jasné, co takové lyže dokážou. Běžně se takto označují všestranné lyže, které jsou vhodné pro jízdu na upravené sjezdovce i pro freeride v prašanu, a některé modely si můžete vzít i do snowparku.

Allmountain lyže jsou skvělou volbou pro každého, kdo si přeje trénovat a zlepšovat různé lyžařské styly a sbírat zkušenosti v různých lyžařských terénech. Pokud si nechcete kupovat lyže pro každý styl a příležitost, můžete si vybrat v naší nabídce kvalitních sjezdových lyží allmountain, se kterými si skvěle zajezdíte téměř kdekoliv. Samozřejmě to platí i naopak a jestliže se věnujete jen trikům nebo rychlostnímu sjezdu, je lepší zapátrat po vysněném páru lyží ve specializované kategorii.

Obecně jsou allmountain lyže poměrně široké a mají vysoko zvednuté špičky pro jízdu offpiste. Nicméně jsou také vhodné pro upravené svahy. Platí, že na sjezdovku je lepší vyrazit s uzšími lyžemi a pro freeride je lepší volit širší lyže. Takže pokud se pohybujete na sjezdovce i mimo ně, doporučujeme vám středně široké allmountain lyže, jelikož se na nich skvěle svezete kdekoliv.

Všechny modely allmountain lyží kombinují camber a rocker profil, aby uspokojily lyžaře při všech disciplínách. Nicméně i v této kategorii lze nalézt modely, které mají jen prohnutí po celé délce (camber), nebo tkz. dřívější ohnutí lyže (rocker).

Rozdíl mezi Backcountry a Allmountain lyžemi

Allmountain lyže zkrátka musí být co možná nejuniverzálnější, a proto se jejich tvůrci inspirují elementy a funkcemi ostatních typů lyží, zejména backcountry lyží nebo twintip lyží. Backcountry lyže jsou široké, tudíž skvělé při „plutí“ po prašanu. Backcountry lyže se také označují jako freeridové lyže nebo offpiste lyže a jsou speciálně designované pro jízdu v terénu v čerstvě napadaném prašanu. Jejich šířka pod botou je zpravidla 100 mm nebo víc. Některé z lyží v allmountain kategorii mají podobné vlastnosti jako backcountry lyže, a jsou tudíž vhodné pro freeride. To snadno zjistíte ve specifikaci produktu.

Přečtěte si více o růzých allmountain lyžích pro zjištění pro které disciplíny jsou vhodé a jaké skluznice mají.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky