Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Top Caps

  Filtr
Značky

Maximalizujte svůj výkon s top cap

Top cap na BMX je šroub, který se nachází v horní části vidlice a těsně nad hlavovým složením. Tato malá součástka je často přehlížena, ale je důležitá. Nejenže stlačuje vidlici a představec k hlavové trubce rámu, ale také drží hlavové složení na správném místě, aby bylo zajištěno plynulé otáčení řídítek.

Pro top caps existuje několik pojmů, například BMX kompresní šroub, kompresní krytka nebo šroub BMX vidlice. Všechny tyto termíny označují totéž a používají se zaměnitelně. Top caps jsou obvykle vyrobeny z hliníku, což zajišťuje, že příliš nezvyšují celkovou hmotnost vašeho kola.

U všech top caps je třeba vědět, zda jsou kompatibilní s vaší vidlicí. Nejdůležitější je velikost závitu, kterou naleznete v našem popisu produktů a v sekci specifikace.

Jak instalovat a odstranit top caps

Instalace a demontáž top cap je poměrně jednoduchý proces. Chcete-li vyměnit top cap, musíte nejprve povolit šrouby představce pomocí imbusového klíče o průměru 6 nebo 8 mm. Jakmile tak učiníte, měli byste být schopni jednoduše pomocí imbusového klíče správné velikosti odšroubovat stávající top cap a nahradit jej novým. Ujistěte se, že je top cap správně upevněn.

Chcete vylepšit další části svého kola? Podívejte se na naši nabídku vidlic na BMX.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky