×
Menu

Skate Desky

  Filtr
Barvy
Značky
Šířka desky
Délka desky
Materiál desky
Předchozí
Další
Strana 1 z 8

Dobré vědět

Materiál a šířka skate desky

Desky skateboardů se nejčastěji vyrábí z javorového dřeva, které dokáže být jak flexibilní, tak odolné. Většina desek má 7vrstvou konstrukci, což si lze představit jako sandwich ze 7 plátků dřeva, které jsou opravdu hodně moc stlačené, až vytvoří jedinou celistvou desku.

Šířku je třeba volit tak, aby tvoje bota lehce přesahovala špičkou desku. Usnadní to kontrolovat jízdu. Deska by ale také neměla být příliš úzká, protože pak je udržení rovnováhy skutečný oříšek a boty zadrhávají o asfalt a ničí se, a ty tak riskuješ velmi náhlou a nečekanou evakuaci z desky skateboardu.

Příběh o kicktail designu skateboard desky

Když přišly na trh první skateboardy, všechny byly ploché jako... prkno, což se ukázalo jako nepraktické. Proto Larry Stevenson vynalezl kicktail. Tato inovace desky hodně vylepšila. Od té doby bylo o hodně snazší kontrolovat skateboard nohou a zahajovat triky. Když se podíváš na profil prkna, uvidíš, že oba konce jsou lehce zvednuté - říká se jim kicktails, protože právě díky nim můžeš vymrštit skateboard směrem vzhůru. V roce 1969 Larry Stevenson obdržel patent na „double kicktail“.

Trendy skateboardové desky v různých velikostech a designech

Objevuj, co můžeš najít v naší široké nabídce skateboardových desek. Narozdíl do koupě kompletního skateboardu, skate deska se dodává bez koleček, podvozků a osiček. Takže skvělá příležitost vybudovat si vlastní unikátní skateboard pouze z dílů, které máš rád. Některé z našich skateboard desek dodáváme s griptape, ale zpravidla je třeba ji koupit samostatně.

Se skateboardem si užíváš venku, tak proč si ho neužít i u sebe doma? Neuvěřitelně široká nabídka barev a designů ti dává možnost využít desky kreativně i ve vlastním bytě. Co třeba stylová police na zeď? Praktický a kreativní způsob jak ukázat svůj styl a dát jasně najevo, že tě skateboarding opravdu baví.

Ve skateboardovém světě je běžné, že značky pracují na designu ve spolupráci s umělci, aby každý model desky byl skutečný unikát, který o sobě i o svém majiteli skutečně něco řekne. Takže stačí najít jen desku na skateboard, která opravdu vystihuje tvůj osobní styl.

V popisu každého modelu zjistíš víc o velikosti desky, barvách atd.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky