šťastný s. Valentýn
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

Skateboard desky

  Filtr
Barvy
Značky
Šířka desky
Délka desky
Materiál desky
Předchozí
Další
Strana 1 z 8

Dobré vědět

Co je to skateboard deska?

Skateboardová deska je jednou z nejdůležitějších částí skateboardu. Je základem boardu a má velký vliv na celkový zážitek z jízdy a styl skateboardingu. Kromě toho, že poskytuje platformu pro nohy a spojuje dohromady díly, jako jsou trucky a griptape, skate desky také umožňují jezdcům vyjádřit svůj styl a osobnost. Jsou totiž dostupné v obrovské škále různých barevných a designových variant, díky čemuž snadno najdete desku, která bude odpovídat vašim preferencím.

Charakteristika skate desek

Moderní skateboardové desky jsou téměř vždy vyrobeny z odolného javorového dřeva. Je však třeba poznamenat, že existují rozdíly v pevnosti různých druhů javoru. Kanadský javor je považován za nejtrvanlivější a nejodolnější proti zlomení, takže by měl být vaší první volbou, pokud hledáte desku s dlouhou životností. Další možností je javor Hard Rock, což je tvrdé a odolné dřevo.

Desky na skateboard se vyrábějí převážně ze 7- až 9-vrstvé dřevěné konstrukce, přičemž 7vrstvá konstrukce je tou nejběžnější. To znamená, že deska má sedm až devět vrstev dřeva stlačených k sobě, což zvyšuje odolnost desky. Téměř všechny desky na skate jsou navíc vybaveny double-kicktaily, kdy jsou konce desky zaobleny směrem nahoru, což pomáhá při provádění triků a ovládání skateboardu.

Další charakteristikou skateboardové desky je konkávní tvar, což je zakřivení povrchu desky směrem dovnitř. Nízké konkávní desky umožňují lepší umístění nohy díky většímu rovnému povrchu. Hlubší konkávy naopak umožňují snadnější provádění flip triků. Středně konkávní deska se nachází mezi těmito dvěma a je to nejběžnější konkávní konstrukce.

Jakou velikost si mám pořídit?

Obecně platí, že velikost skateboardové desky by měla odpovídat velikosti vaší boty. O velikosti desky rozhoduje hlavně šířka desky a měli byste se ujistit, že špička vaší boty mírně přesahuje desku. To vám usnadní ovládání triků.

Pokud je deska příliš úzká, ovlivní to vaši rovnováhu a zvýší riziko zaseknutí bot o zem, čímž riskujete zničení bot a pád ze skateboardu. Naopak pokud je deska příliš široká, může být obtížné provádět některé triky a skoky. Dobrým výchozím bodem jsou skateboardové desky o velikosti 8 až 7,75 palce, protože se považují za dobře všestrannou velikost.

Stále váháte, kterou desku vybrat? Naše tabulka velikostí vám ukáže, jakou šířku desky byste si měli pořídit na základě velikosti bot. Další informace o výběru správné desky najdete také v našem průvodci o skate deskách.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky