×
Menu

Helmy na snowboard

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost
Nastavitelná velikost
Předchozí
Další
Strana 1 z 3

Dobré vědět

Helma na snowboard vám dodá větší jistotu

Snowboardové helmy nejenže zajistí bezpečnost vaší hlavy, ale také vám dodají sebevědomí, abyste mohli provést jakýkoli trik, o který se pokoušíte. Všechny snowboardové přilby, které zde vidíte, jsou vyrobeny tak, aby tlumily nárazy, a byly oficiálně schváleny pro použití na snowboardu.

Design přileb ušel v posledních letech dlouhou cestu a na trhu nyní najdete širokou škálu stylových přileb. Vedle klasických designů máte na výběr také helmy s ventilačními systémy, které regulují teplotu hlavy, a také helmy, které umožňují výměnu zorníku.

Častou otázkou je, jaký je rozdíl mezi snowboardovými helmami a běžnými cyklistickými helmami. Největší rozdíl spočívá v tom, že běžné cyklistické přilby nejsou obecně konstruovány tak, aby vydržely stejnou úroveň nárazu jako lyžařské a snowboardové přilby. Na této stránce si můžete všimnout, že mnoho výrobků je označeno jako lyžařské přilby. Ty poskytují úplně stejnou ochranu jako helmy na snowboard.

Jakou velikost helmy potřebuji?

Nejdůležitějším aspektem vaší snowboardové helmy je její střih. Musí být přiléhavá a pohodlná - pokud nesedí dobře, bude nejen nepohodlná, ale také vám neposkytne maximální ochranu. Chcete-li získat správnou velikost, změřte si obvod hlavy těsně nad ušima krejčovským metrem. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak správně změřit obvod hlavy, pak se můžete podívat na našeho průvodce Jak nosit helmu.

Velikosti se liší v závislosti na konkrétním modelu, proto se nezapomeňte podívat na průvodce velikostí pro jednotlivé modely. Mnoho přileb je navíc navrženo tak, abyste si mohli přizpůsobit střih a dosáhnout ještě přesnějšího uchycení. Při výběru helmy nezapomeňte také zvážit, zda pod ní budete nosit čepici a zda si budete chtít pořídit takovou, která je kompatibilní s brýlemi.

Existuje řada dalších ochranného vybavení pro snowboard, které vám pomohou zůstat na svazích v bezpečí. Pokud se vám stává, že při pokusech o triky často padáte, pak vám pořízení ochranných šortek pomůže zmírnit mnoho nárazů.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky