Páteřák na lyže - Chrániče páteře
Scott AirFlex Junior Vest Back Ochrana
3490 Kč 2090 KčFlaxta Behold Junior Back Protector Vest
2990 Kč 2190 KčScott AirFlex Dámské Light Vest Back Ochrana
4690 Kč 2690 KčSweet Protection Back Protector Vest Junior
3090 KčRossignol Flexvent Vest Pro děti Back Protector
2490 KčAtomic Live Shield Junior Backprotector
2190 Kč 2090 KčKomperdell Super Eco Vest ženy Backprotection
5190 KčSweet Ochrana Men's Back Protector Vest
3990 KčKomperdell Super Eco Vest Junior Backprotection
3090 KčRossignol RPG Vest JR Chránič Páteře
2490 Kč 1990 KčSweet Protection Women's Back Protector Vest
3990 KčSweet Protection Back Protector
3090 KčRossignol Flexvent Strap SR Back Protector
2690 KčMarker Body Vest MAP 2.0 Junior Backprotection
2590 KčRossignol Flexcent Strap Junior Back Protector
2190 KčPáteřák na lyže: Při lyžování noste chránič páteře
Chránič páteře při lyžování je dnes považován za běžnou a nezbytnou součást ochranného vybavení. To, co dříve používali pouze extrémní lyžaři provádějící nebezpečné triky a skoky, dnes používá mnoho dospělých i dětí na každoroční lyžařské dovolené. Lyžařské chrániče zad, známé také jako lyžařské ochranné vesty, jsou navrženy tak, aby tlumily nárazy při pádu, zabraňovaly poškození tvrdými nebo špičatými předměty a poskytovaly ochranu páteře.
Dva hlavní typy jsou tvrdé a měkké chrániče. Chrániče s tvrdou skořepinou jsou vyrobeny z pevného plastu, například z polykarbonátu. Softshell chrániče používají měkčí, absorpční pěnový materiál, který je lehčí, ale poskytuje menší ochranu.
Jak by měl chránič páteře sedět?
Lyžařské chrániče páteře se obvykle nosí přímo přes základní vrstvy oblečení jako je termoprádlo, následuje střední vrstva a poté lyžařská bunda. Podobně jako u termoprádla by měly chrániče páteře sedět těsně u těla a zároveň vás neomezovat v pohybu. Horní část polstrované oblasti by měla pokrývat spodní část krku a sahat až ke kostrči.
Existuje evropská bezpečnostní norma, pro kterou je schváleno mnoho lyžařských chráničů páteře. Tuto informaci najdete ve specifikacích výrobku jako schválení podle normy EN 1621-2 (úroveň 1 nebo 2). Rozdíl mezi úrovní 1 a 2 spočívá v tom, že druhá z nich nabízí větší míru tlumení nárazů. Tato bezpečnostní norma se používá také pro ochranu zad na motocykly.
Je důležité si uvědomit, že nošení chrániče zad vás neudělá neporazitelnými, ale může výrazně snížit nebo zabránit mnoha zraněním jedné z nejcitlivějších částí těla. Vaše hlava je při lyžování nejzranitelnější částí těla, proto si prohlédněte naši nabídku vysoce kvalitních a certifikovaných lyžařských přileb.