×
Menu

Chrániče páteře na lyžování

  Filtr
Značky
Velikost

Při lyžování noste chránič páteře

Chránič páteře při lyžování je dnes považován za běžnou a nezbytnou součást ochranného vybavení. To, co dříve používali pouze extrémní lyžaři provádějící nebezpečné triky a skoky, dnes používá mnoho dospělých i dětí na každoroční lyžařské dovolené. Lyžařské chrániče zad, známé také jako lyžařské ochranné vesty, jsou navrženy tak, aby tlumily nárazy při pádu, zabraňovaly poškození tvrdými nebo špičatými předměty a poskytovaly ochranu páteře.

Dva hlavní typy jsou tvrdé a měkké chrániče. Chrániče s tvrdou skořepinou jsou vyrobeny z pevného plastu, například z polykarbonátu. Softshell chrániče používají měkčí, absorpční pěnový materiál, který je lehčí, ale poskytuje menší ochranu.

Jak by měl chránič páteře sedět?

Lyžařské chrániče páteře se obvykle nosí přímo přes základní vrstvy oblečení jako je termoprádlo, následuje střední vrstva a poté lyžařská bunda. Podobně jako u termoprádla by měly chrániče páteře sedět těsně u těla a zároveň vás neomezovat v pohybu. Horní část polstrované oblasti by měla pokrývat spodní část krku a sahat až ke kostrči.

Existuje evropská bezpečnostní norma, pro kterou je schváleno mnoho lyžařských chráničů páteře. Tuto informaci najdete ve specifikacích výrobku jako schválení podle normy EN 1621-2 (úroveň 1 nebo 2). Rozdíl mezi úrovní 1 a 2 spočívá v tom, že druhá z nich nabízí větší míru tlumení nárazů. Tato bezpečnostní norma se používá také pro ochranu zad na motocykly.

Je důležité si uvědomit, že nošení chrániče zad vás neudělá neporazitelnými, ale může výrazně snížit nebo zabránit mnoha zraněním jedné z nejcitlivějších částí těla. Vaše hlava je při lyžování nejzranitelnější částí těla, proto si prohlédněte naši nabídku vysoce kvalitních a certifikovaných lyžařských přileb.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky