Velikonoční výprodej
Až 55% sleva + tričko SkatePro ZDARMA!  -  Klikněte zde
×
Menu

Kite hrazdy

  Filtr
Značky

Dobré vědět

Kite hrazda ti dá správný směr

Kite hrazda funguje trochu jako kormidlo nebo volant - vytváří spojení mezi tebou a tvým kitem.

Kite hrazda ti umožňuje kontrolovat zrychlení, měnit směr a samozřejmě také skákat. Některé moderní hrazdy jsou dále vybavené bezpečnostním systémem, který stáhne draka v případě pádu ve vteřině dolů.

Většina moderních modelů ovládacích hrazd pro kite, které najdeš v této kategorii, jsou zhotovené z hliníku a karbonu. Mají gumové ručky, které umožňují lepší a k prstům šetrnější úchop, a tudíž i lepší ovladatelnost draka.

Kite bar — hrazdy různých typů

Existují dva hlavní typy kite hrazdy (ang. kite bar):

  • 4-Line Kite Bars: jedná se o jednoduchou ovládací hrazdu se 4 šňůrami, které se jen tak nezamotají. Bezpečnostní poutko je spojeno s jednou z předních nosných šňůr.
  • 5-Line Kite Bars: pokročilý ovládací systém, který umí rychle „vypustit“ vzduch z draka. Speciální bezpečnostní šňůra zaručuje ještě větší bezpečnost.

Všechny ovládací hrazdy jsou vybavené trimovacím systémem, který je běžně umístěný nad hrazdou. Tento systém ti umožní „komunikovat“ s kitem a nastavit si ho pro momentální větrné podmínky. Síla větru se během pobytu na vodě zpravidla mění. Díky trimování si můžeš snadno a přímo na vodě nastavovat optimální tah tak, aby nebyl ani příliš silný, ani slabý.

Nabízíme širokou nabídku různých typů kite hrazdy od těch nejznámějších kitesurfingových značek, jako jsou Cabrinha a North. Jakoukoli značku zvolíš, můžeš si být jistý či jistá kvalitou produktu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky