×
Menu

Neopreny

  Filtr
Značky
Velikost
Tloušťka
Typ neoprenu
Typy zipů
Určení
Předchozí
Další
Strana 1 z 5

Dobré vědět

Neopreny - Co je dobré vědět

Neopreny jsou těsně padnoucí obleky vyrobené z pružného gumového materiálu nazývaného neopren. Jsou specificky vyrobeny pro poskytnutí ochrany proti efektům vody. Mimo to, neopreny také poskytují ochranu proti slunci a chrání kůži proti odřeninám a podobně.

Jak neopren funguje? Navzdory popularitě tohoto klamu, neopreny nejsou vodotěsné. Místo toho pustí do neoprenu tenkou vrstvu vody, která je následně ohřáta na tělesnou teplotu. To poskytuje izolaci proti teplotě vody a vzduchu. Tloušťka neoprenu společně s kvalitou jsou zásadními faktory, které určují teplotu neoprenu.

Neopreny jsou dostupné v mnoha stylech a délkách rukávů, s různě umístěnými zipy a švy. Na trhu najdete dámské neopreny, pánské a také dětské, které jsou specificky ušité pro daný typ postavy.

Jak vybrat neopren?

Nejdůležitějšími faktory při výběru neoprenu je sport, pro který budete neopren používat, teplota vody a umístění zipu. Jak typ neoprenu, tak jeho tloušťka závisí na druhu sportu a teplotě vody. Pokud jste nadšenci do různých vodních sportů, nebo se chystáte jít do studených vod, zvolte neopren tloušťky 4mm nebo více. V těchto případech by jste měli koukat po fullbody neoprenech, nebo dokonce neoprenech s kapucí.

Pro teplejší vody můžete zvolit neopren s krátkými rukávy, jako springsuit, nebo shorty, nebo třeba Long John neopren pokud potřebujete svobodu pohybu paží. Když přijde na umístění zipů, zvolte chest zip pro chladnější vody a požadavek maximálního výkonu. A to z důvodu, že pustí dovnitř méně vody než back zip, nebo front zip neopreny. Jediné negativum je, že se tento neopren otížněji obléká. Když si na to ale zvyknete, už nebudete chtít jinak. Nezapomeňte zvolit neopren podle vašeho pohlaví, výšky a věku - to poslední zmíněné se vztahuje k dětským neoprenům.

Starejte se dobře o svůj neopren

Pokud se o neopren dobře staráte, můžete jej používat po mnoho let. Jsou tu nějaké snadné tipy jak prodloužit životnost vašeho obleku. Tou nejjednodušší cestou cestou je být velmi opatrný při oblékání a svlékání neoprenu. Pokud za neopren taháte příliš tvrdě, materiál, zateplení, nebo švy se mohou poškodit.

Skladování je dalším důležitým spektem, který může zvýšit odolnost vašeho neoprenu. Pamatujte vždy skladovat neopren mimo přímé slunce a vysoké teploty. Pro ujištění, že neopren správné sušíte, dělejte to ve dvou krocích. Prvné neopren pověste na plastové, nebo jiné ne-kovové ramínko naruby a nechte uschnout. Pak neopren obraťte a nechte uschnout vnější stranu.

Více informací ohledně výběru neoprenu najdete v návodu nákup neoprenu.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky