×
Menu

Kolečkové Brusle Dámské

Pánské|Dámské|Děti
  Filtr
Barvy
Značky
Velikost boty
Průměr kolečka
Úroveň dovedností

Dobré vědět

Dámské kolečkové brusle pro každou příležitost

Na této stránce si prohlížíte dámské/dívčí kolečkové brusle, které nabízíme v celé řadě designů a pro různé účely. Najdete zde inline brusle pro přesuny ve městě, pro fitness a rekreační bruslení a vybírat si můžete z mnoha designových a barevných variant. Je tudíž velmi pravděpodobné, že najdete inline kolečkové bruslé, které vyhoví vašim požadavkům i vašemu vkusu.

Kolečkové brusle s menšími kolečky

Menší kolečka jsou vhodné zejména pro začátečnice nebo mírně pokročilé bruslařky a pro spíše kratší výlety ve městě a běžné bruslení na okruhu.

  • Pro městské bruslení (city skating) a pro začátečnice a mírně pokročilé doporučujeme kolečka o velikosti 80-84 mm.

Pokud s bruslením začínáte, je rozhodně dobrá rada začít s menšími kolečky. Nižší kolečka totiž znamenají níže položené těžiště, a tedy snadnější ovládání inline bruslí a snazší udržování rovnováhy. Pokud plánujete na bruslích jezdit do školy nebo do práce, rozhodně zvolte menší kolečka. Lze na nich zatočit a zastavit mnohem rychleji, což se v rušných ulicích hodí. Jízda po ulici totiž vyžaduje rychlé změny směru a zvládání drobných překážek.

Dámské kolečkové brusle: Vzhůru na fitness

Větší kolečka jsou vhodná pro delší vzdálenosti a pro fitness trénink. Pokud tedy hledáte brusle, které vás dostanou do formy, zvolte větší kolečka. Lépe se s nimi udržuje stabilní rychlost a při rozjezdu spotřebujete méně své energie, jejíž úspora se vám bude při dlouhých vzdálenost hodit.

  • Pro fitness doporučujeme brusle s kolečky o velikosti 90-100 mm, případně dokonce 110 mm.

Máte obavy, aby kolečka nebyla příliš veliká? Pokud jste již dlouho nebruslily a rády byste opět začaly používat brusle pro trénink, zvolte průměr 90 mm. Vyžadují sice o trochu více dovednosti při udržování rovnováhy, jelikož posouvají těžiště výš, ale s trochou tréninku rychle získáte jistotu a velká kolečka oceníte. Nejen, že vám umožní jezdit rychle, ale také vám poskytnou prostor ke zlepšování vašich dovedností na bruslích.

Kolečkové brusle dámské a pánské - je mezi nimi rozdíl?

Rozhodující je, jak vám brusle sedí na noze. Pokud se cítíte pohodlně v pánském modelu, můžete s nimi bez problémů bruslit. Kromě vizuálního designu totiž není v dámských a pánských kolečkových bruslích velký rozdíl.

Někteří tvůrci bruslí ale přesto nabízejí své modely ve verzi dámské i pánské a při výrobě berou v úvahu rozdílné potřeby obou pohlaví. Tak vznikají inline kolečkové brusle pro ženy, které se od pánských odlišují poněkud víc - svou šířkou, tvarem a výškou manžety:

  • Dámské kolečkové brusle jsou celkové uzší, jelikož ženy mají zpravidla drobnější, útlejší nohu než muži. S uzším designem, adaptovaným na nohu ženy, získáte botičku, která sleduje kontury vašeho chodidla a kotníku. Noha je v takové botě sevřena přávě tak, jak je doporučováno. Pokud ale máte spíše širší chodidlo, pak zvolte raději pánský model.
  • Manžeta na dívčích inline bruslích není tak vysoký jako na pánské botě, jelikož lýkový sval v ženské noze je umístěn ve srovnání s muži níže. Takže pokud si žena vybírá kolečkové brusle, je vždy dobré sledovat, v jaké výšce se nachází lem boty a ujistit se, že do lýtka netlačí. Pokud by manžeta boty tlačila na lýtkový sval, bylo by velmi obtížné boty správně dopnout. Pokud vám ale pánské brusle sedí a líbí se vám, není nutné si za každou cenu vybírat dámské inline brusle.

Nezapomeňte také, že pánské skořepiny a botičky jsou větší než u dámských modelů, je tudíž možné, že je třeba objednat boty o jednu velikost menší než kupujete obvykle. Pokud si například běžně kupujete velikost 41, pak si pro sebe objednejte pánské inline brusle ve velikosti 40.

Rámy pro dámské kolečkové brusle

Rámem se zpravidla nemusíte příliš zabývat. Pouze jste-li velmi zkušená jezdkyně, nebo vážíte-li víc než 80 kg.

Většina inline bruslí pro ženy i pro muže jsou designovány s hliníkovým rámem. Některé jsou ale z kompozitu, který obsahuje směs různých materiálů. Obecně lze říct, že hliníkové rámy jsou odolnější než kompozit. Jsou také tuzší, lépe přenášejí pohyb a dosahují lepší směrové stability ve vysokých rychlostech. Pokud vážíte více než 80 kg, určitě zvolte hliníkový rám, se kterým se budete mnohem snáze rozjíždět.

Pokud stále váháte, jaký model zvolit nebo potřebujete více detailů, nahlédněte do našeho průvodce nákupem inline kolečkových bruslí.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky