Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Headsety na freestyle koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Typ hlavového složení
Kompatibilní s
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Co je to headset na koloběžku?

Headset, nebo-li hlavové složení, je nezbytnou součástí každé koloběžky. Headset se instaluje do hlavové trubky koloběžky a zajišťuje správné otáčení vidlice. Každý jezdec na koloběžce ví, že jedním z nejoblíbenějších triků je 360 barspin a právě headset hraje důležitou roli při jeho hladkém provedení.

Hlavová složení mají obvykle průměr 1 ⅛ palce. Headsety se vyrábí buď se závitem, nebo bez závitu, nicméně u profesionálních koloběžek jsou častější bezzávitové. Headsety lze dále rozdělit na integrované a neintegrované. Je nezbytné umět tyto varianty rozlišit, abyste si byli jisti, že jsou kompatibilní s vaší vidlicí.

Integrovaný vs. neintegrovaný headset

Dva nejběžnější typy headsetů jsou neintegrované a integrované. Typ hlavového složení, který potřebujete, závisí na hlavové trubce, kterou má vaše koloběžka.

Integrované headsety mají zabudované horní a spodní misky, které jsou již integrovány do hlavové trubky. Zde lze ložiska snadno umístit na hlavovou trubku desky. Integrované headsety se stávají standardem u mnoha modelů koloběžek, ale nezapomeňte si tuto informaci ověřit.

Neintegrované headsety mají horní a spodní misku, která je zalisovaná do desky. Jejich instalace vyžaduje více úsilí než u integrovaných headsetů a je k ní zapotřebí nářadí. Neintegrované headsety navíc mohou mít závit a tyto headsety se závitem jsou kompatibilní pouze s vidlicemi se závitem.

Ložiska a distanční podložky hlavového složení

Uvnitř misek hlavového složení se nacházejí ložiska. Pro headset budete potřebovat dvě speciální ložiska, která odvádějí veškerou těžkou práci, aby vám zajistila superhladké otáčení řídítek. Ložiska jsou obvykle zásadními díly a rozhodujícím faktorem při nákupu hlavového složení.

Balení headsetu často obsahuje top cap, C-ring a někdy i distanční podložky. Pokud tomu tak ale není, možná budete chtít popřemýšlet o pořízení distanční podložky pod headset. Ta může být nezbytná k vyplnění prostoru mezi objímkou a headsetem, aby bylo zajištěno pevné uchycení.

Chcete vědět, jak hlavové složení nainstalovat? Podívejte se na naše praktické video, které vysvětluje, jak headset namontovat.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky