×
Menu

Headsety na freestyle koloběžku

  Filtr
Barvy
Značky
Typ hlavového složení
Kompatibilní s
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Headsety pro freestyle koloběžky jsou malé, ale šikovné

... a bez nich to vlastně nejde. Hlavové složení, nebo headset je v sestavě koloběžky zásadní díl. Hlavové složení je instalované do hlavy (headtube) desky a jeho úkolem je zajistit, že vidlice správně rotuje.

Headsety pro freestyle koloběžky se vyrábí v celé řadě tvarů a kvalit. Nejpopulárnější jsou „neintegrované headsety“ a „integrované headsety“.

Neintegrované headsety fungují pouze se standardními deskami. Při jejich instalaci je nutné zatlačit spodní a svrchní misku do desky – a k tomu je nutné nářadí.

Integrované headsety naopak spolupracují pouze s integrovanými deskami a jejich instalace je snadná a nevyžaduje žádné nářadí, jelikož spodní a svrchní krycí misky jsou integrované do hlavy (headtube).

Jak se rozhodnout mezi neintegrovaným a integrovaným hlavovým složením?

Začněme malou definicí a vysvětleme si, co je to integrovaný headset. Stejně jako jakékoli jiné hlavové složení na koloběžce i to integrované má spodní a svrchní misku, které jsou ale integrované do hlavy (headtube) koloběžky.

Tento design má řadu výhod, jelikož k instalaci integrovaného headsetu nepotřebuješ žádné nářadí. Je ovšem nutné nezapomenout, že tento typ hlavového složení koloběžky sedí pouze na integrované hlavové desky.

Neintegrované headsety vyžadují o něco víc údržby. Ložiska mají svrchní a spodní misku, které je třeba zatlačit do hlavy (headtube). Neintegrované headsety mohou mít také závit, v tom případě jsou kompatibilní pouze s vidlicí se závitem.

Hlavové složení na koloběžku je precizní komponent a jeho části by spolu měly perfektně spolupracovat. Pokud si nejsi úplně jistý či jistá jak vybrat svůj nový headset a potřebuješ se zeptat odborníka, neváhej nás kontaktovat.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky