Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Maratonské inline brusle / kondiční brusle

  Filtr
Značky
Velikost boty
Průměr kolečka
Typ boty

Dobré vědět

Čím se liší maratonské inline brusle?

Maratonské brusle, také známé jako kondiční brusle, jsou kolečkové brusle, speciálně navržené pro bruslení na dlouhé vzdálenosti. Ve srovnání s rychlobruslemi mají maratonské brusle vyšší manžetu, aby se kotníkům při dlouhých cestách dostalo lepší podpory. Kondiční inline brusle mohou mít jak tradiční podvozek se čtyřmi kolečky, tak podvozek se třemi kolečky. Na maratonské brusle se montují kolečka o velikostech 100 mm, 110 mm a 125 mm a mají dlouhé rámy, které zaručují stabilitu při vysokých rychlostech.

Jaké brusle jsou nejlepší na dlouhé vzdálenosti?

Vybrat perfektní brusle pro vytrvalostní bruslení znamená vzít v úvahu několik faktorů: velikost koleček, botičky a rámy.

Na střední až dlouhé vzdálenosti kondiční bruslaři upřednostňují 100 nebo 110mm kolečka, která lépe udržují rychlost a šetří energií bruslaře. Ačkoliv mohou být pocitově těžší, pro maratonské bruslaře, kteří překonávají dlouhé vzdálenosti, jsou optimální 125mm kolečka. Zda si vyberete měkkou nebo tvrdou botičku, závisí na vašich preferencích. Měkká botička je pohodlnější a dobře odvětrává. Pevná botička je obvykle stabilnější a poskytuje větší míru kontroly. Inline bruslaři na dlouhé vzdálenosti obvykle preferují dlouhé rámy, které nabízejí lepší stabilitu a rozložení hmotnosti.

Maratonské brusle: čtyři kolečka nebo jen tři?

Už jsme zmínili, že kondiční brusle mohou mít čtyři nebo tři kolečka. Které konfiguraci dáte přednost, se odvíjí pouze od vašich nároků na perfektní jízdu. Brusle se čtyřmi kolečky jsou stabilnější a zajišťují lepší distribuci váhy. Nejsou však tak rychlé jako tříkolečkový podvozek a nemají dost místa pro 125mm kolečka. Rámy se třemi kolečky jsou obvykle lehčí, ale méně stabilní než čtyřkolečkové konfigurace.

Pokud máte zájem o univerzálnější, spíše rekreační fitness brusle, podívejte se na naše Inline kolečkové brusle a Freestyle brusle.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky