×
Menu

BMX sedla

  Filtr
Barvy
Značky
Sedla
Polstrování sedla
Délka sedlovky
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Jaká se vyrábějí freestylová BMX sedla?

BMX sedla se vždy navrhují tak, aby byla malá a odolná vůči nárazům. Mnoho BMX sedel směřuje vzhůru, protože jezdec tak získává větší kontrolu a pohodlí při šlapání a provádění triků. Pro freestylová BMX kola existují čtyři hlavní typy sedel: pivotal, tripod, rail a combo.

Pivotal jsou shora upevněná jedním šroubem, který prochází horní částí sedla. Úhel pivotal sedla BMX je nastavitelný podle vašeho stylu jízdy. Tripod BMX sedla se nasazují zdola, takže jejich úhel není možné měnit a ve srovnání s pivotal sedly nenabízí tolik možností pohybu. Nicméně, jakmile tripod sedlo nasadíte, jste ready to go.

Combo sedla, také známá jako integrovaná sedla, jsou sedla pevně připevněná k sedlovce, od které ho nelze oddělit. Rail BMX sedla, známá také jako „sedlovky s mikro nastavením“, mají pod sedlem dvě lišty, které jezdci poskytují skvělou stabilitu.

Proč jsou BMX sedla tak nízko?

Na rozdíl od jiných forem cyklistiky jezdci na BMX tráví sezením jen minimum času. Sedla BMX jsou tak nízko, aby dávala více prostoru pro triky a hlavně aby nepřekážela. Snížená poloha sedla také může zvýšit přenos výkonu z nohou do pedálů a umožňuje sevřít sedlo mezi nohama.

Pokud chcete své BMX sedlo vylepšit o něco víc, podívejte se na naše freestylové BMX objímky a sedlovky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky