×
Menu

BMX Sedla

  Filtr
Barvy
Značky
Sedla
Polstrování sedla
Délka sedlovky
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

BMX sedla - čtyři typy sedel pro BMX kola

Existují 4 typy BMX sedel: Pivotal, Tripod, Combo a Rail.

Pivotal je BMX sedlo, které je montové svrchu. Nasazení shora umožňuje nastavení úhlu sedlovky.

Tripod BMX sedlo je montované zespodu, je fixováno, bez možnosti změny úhlu. Výhodou je, že ho nemusíte opakovaně nastavovat. Pouze ho namontujete a jdete.

Jak jméno naznačuje Combo (kombinované) je BMX sedlo kombinované se sedlovkou. Tyto dvě části jsou trvale smontované a nelze je oddělit.

Rail BMX sedla mají samostatnou sedlovku a nasazují se do vodících drážek. Typicky je možné upravit úhel BMX sedla, ale s rail sedly se pozice upravuje posunutím dozadu a dopředu. Rail BMX sedla jsou vhodné jako pro závodní BMX, tak pro freestyle BMX, ale častěji jsou k vidění na závodních BMX kolech.

Lehké, pevné a robustní

V porovnání se silničními závody na kolech tráví BMX jezdci v sedle pouze minimum času. Proto jsou sedla očesána o jakékoliv pohodlí a jsou tak lehká a malá jak jen to je možné, aby se nepletla do cesty při dělání triků.

Sedla na BMX kola jsou velice odolná, aby vydržela bití z jízdy na ulici, ve skateparku nebo flatlandu. Většina sedel pro BMX kola mají nárazníky z plastu nebo kevlaru pro ochranu špičky a stran proti dopadům.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky