ZPÁTKY DO ŠKOLY
Speciální nabídky a slevy  -  Zobrazit nabídky
×
Menu

BMX vidlice

  Filtr
Značky
Offset kola
Průměr kola
Materiál
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Co je BMX vidlice?

Vidlice na BMX drží vaše přední kolo na místě a má vliv na řízení a vyvážení vašeho kola. Funguje jako most mezi představcem a předním kolem, a proto jsou vidlice extra důležitou součástí BMX kola. Ačkoli se vidlice BMX vyrábí z řady různých materiálů, speciálně pro freestyle BMX se vidlice vyrábí z odolné Chromoly oceli, aby ustály nároky (a nářezy) freestylové jízdy. Při výběru BMX vidlice je důležité vzít v úvahu délku řídítek, velikost dropoutu a offset.

Vidlice různých velikostí

Vidlice BMX se dnes nabízejí v řadě stylů a tvarů, ale některé rysy mají společné. Většina vidlic na BMX má výšku 315 mm a délku řídítek přibližně 160 až 166 mm. Tyto rozměry se nicméně mohou lišit, mít odlišné vlastnosti a vyrazně ovlivňovat, jak můžete na svém BMX jezdit. BMX dropouty jsou patky na konci vidlice, které drží přední kolo na místě a které mohou mít různé tvary a velikosti.

Co je to offset BMX vidlice?

Offset neboli předsazení vidlice BMX je vzdálenost od středu krku vidlice a osy, jinými slovy, o kolik bude přední kolo předsunuté oproti patkám vidlice. O tom, jak dlouhý offset byste měli zvolit, rozhodnou vaše jízdní plány a cíle. Kratší offset dává pocitově rychlejší a na povely citlivější přední kolo, což usnadňuje provádění triků, jako jsou nose manuály a hang fives. Delší offset znamená více stability a je lepší pro jezdce, kterým jde o rychlost a lepší nástup do skoku.

Chcete si své kolo uzpůsobit obrazu svému, ale nevíte, kde začít? Náš průvodce Montáž a údržba BMX kola vám s vylepšováním a úpravami vašeho BMX pomůže.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky