×
Menu

BMX vidlice

  Filtr
Značky
Offset kola
Průměr kola
Materiál
Předchozí
Další
Strana 1 z 2

Dobré vědět

Co je BMX vidlice?

Vidlice na BMX drží vaše přední kolo na místě a má vliv na řízení a vyvážení vašeho kola. Funguje jako most mezi představcem a předním kolem, a proto jsou vidlice důležitou součástí BMX kola. Ačkoli se vidlice BMX vyrábí z řady různých materiálů, speciálně pro freestyle BMX se vidlice vyrábí z odolné Chromoly oceli, aby ustály nároky freestylové jízdy. Chromoly je také oblíbenou univerzální volbou pro vidlice na závodní BMX, zatímco karbonová vlákna jsou nejlehčí variantou. Při výběru BMX vidlice je důležité vzít v úvahu délku řídítek, velikost dropoutů a offset.

Vidlice různých velikostí

Vidlice BMX se dnes nabízejí v řadě stylů a tvarů, ale některé rysy mají společné. Většina vidlic na BMX má výšku 315 mm a délku řídítek přibližně 160 až 166 mm. Tyto rozměry se nicméně mohou lišit, mít odlišné vlastnosti a vyrazně ovlivňovat, jak můžete na svém BMX jezdit. BMX dropouty jsou patky na konci vidlice, které drží přední kolo na místě a které mohou mít různé tvary a velikosti.

Co je to offset BMX vidlice?

Offset neboli předsazení vidlice BMX je vzdálenost od středu krku vidlice a osy, jinými slovy, o kolik bude přední kolo předsunuté oproti patkám vidlice. O tom, jak dlouhý offset byste měli zvolit, rozhodnou vaše jízdní plány a cíle. Kratší offset dává pocitově rychlejší a na povely citlivější přední kolo, což usnadňuje provádění triků, jako jsou nose manuals. Delší offset znamená více stability a je lepší pro jezdce, kterým jde o rychlost a lepší nástup do skoku.

Chcete si své kolo upravit, ale nevíte, kde začít? Náš průvodce Montáž a údržba BMX kola vám s vylepšováním a úpravami vašeho BMX pomůže.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky