Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Vázání na snowboard

  Filtr
Barvy
Značky
Velikost boty
System vázání
Určení

Dobré vědět

Snowboardové vázání vás spojuje s prknem

Snowboardové vázání přenáší sílu z vašich nohou na snowboard a při jízdě vás bezpečně drží na prkně. Mají velký vliv na celkový zážitek z jízdy, proto je důležité najít vhodné vázání odpovídající vašemu stylu jízdy a prknu.

Nejdůležitějšími částmi snowboardového vázání jsou highbacky, baseplaty a strapy. Některá vázání, jako například vázání Step-On, nemají strapy a fungují pouze se specifickými snowboardovými botami.

Jaké vázání na snowboard bych si měl/a pořídit?

Vázání byste si měli pořídit podle svých jezdeckých preferencí a úrovně dovedností. Existují tři typy vázání podle stylu jízdy: all-mountain, jib a park. Obecně platí, že pro all-mountain ježdění a začátečníky je optimální střední flex. Měkký flex je lepší pro jib/park a tvrdší flex je vhodný pro agresivní jezdce. Kromě toho jsou pánská snowboardová vázání obvykle tužší a širší než dámská.

Další věcí, kterou je třeba zvážit, je systém uchycení. Většina značek vyrábějících snowboardová vázání vyrábí snowboardy, které používají standardní systém 4x4 nebo 2x4. Snowboardy Burton však u většiny svých modelů používají dvoušroubový "slider-channel" (nazývaný také EST) nebo starší 3D vzor.

Ujistěte se, že víte, který systém váš snowboard používá. Většina vázání se dodává s několika různými kotouči, díky kterým se hodí k různým systémům uchycení.

Mají snowboardová vázání velikosti?

Snowboardová vázání se obvykle dodávají ve třech velikostech: malé, střední a velké. Velikosti však nejsou standardizované a mohou se u různých značek lišit. Velikost vašeho snowboardového vázání by měla odpovídat velikosti snowboardové boty, aby bota bezpečně držela na svém místě. Velikosti vázání obvykle pokrývají celou řadu velikostí bot a jejich pokrytí si můžete ověřit na stránce každého výrobku.

Pokud vám po vybalení nového snowboardového vázání pásky dokonale nesedí, nemusíte si dělat starosti - jsou nastavitelné. Nejdůležitější je, aby se vaše snowboardová bota vešla do šířky snowboardu a do patního košíčku.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky