×
Menu

Díly na trucky pro longboardy

  Filtr
Značky

Co jsou to bushingy na longboard?

Longboardové bushingy jsou gumové díly, které se nacházejí uprostřed trucků longboardu. Přestože jsou malé, bushingy jsou nezbytnou součástí vašeho longboardu a ovlivňují citlivost zatáčení. Kompletní longboardy se již dodávají s bushingy, nicméně upgrade na novou sadu a styl může zlepšit váš zážitek z jízdy a rozšířit možnosti, které s longboardem můžete dělat.

Každý truck by měl mít dva bushingy, roadside a boardside. Jak jejich názvy napovídají, pouzdro roadside je umístěno nejblíže k silnici, zatímco pouzdro boardside je nejblíže k desce.

Existují dva hlavní tvary bushingů: kuželové a soudkovité. Kuželové bushingy kladou minimální odpor a jsou skvělé pro zatáčení, zatímco soudkovité bushingy vám poskytnou větší stabilitu. Mnoho jezdců volí kombinaci jednoho sudového a jednoho kuželového bushingu, protože to nabízí všestranný výkon, ale oblíbená je také sestava dvou kuželových vepředu a dvou soudkovitých vzadu.

Jaké longboardové bushingy si mám pořídit?

Neexistuje jedna nejlepší možnost pro všechny a tato otázka do značné míry závisí na tom, jaký typ jízdy chcete na svém longboardu provozovat. Dvěma hlavními věcmi, které je zde třeba zvážit, jsou tvrdost bushingů a styl jízdy, který chcete provozovat.

Tvrdost bushingu se měří na durometrické stupnici stejně jako u koleček. Čím vyšší je durometr, tím tvrdší je bushing. Použitím tvrdších bushingů získáte při jízdě větší odpor. Jedním z největších faktorů, podle kterých se rozhodujete při výběru durometru, je vaše hmotnost. Obecně platí, že čím jste těžší, tím tvrdší by měla být vaše bushingy.

Pokud chcete s longboardem provádět carving a cruising , pak zvolte měkčí, kuželovitější bushingy. Zatímco pokud dáváte přednost freeridu a downhill jízdě, pak zvolte soudkovité bushingy.

Pokud hledáte další způsob, jak maximalizovat rychlosti, kterých můžete dosáhnout při downhill jízdě pak se ujistěte, že máte kvalitní longboardové rukavice a slide puky.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky