×
Menu

Ložiska na freestyle koloběžky

  Filtr
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska
Velikost ložiska

Dobré vědět

Ložiska na freestyle koloběžky - co sledovat?

Opotřebovaný set ložisek na vaší freestyle koloběžce vám může pěkně zkazit den. Skřípaní, chroustání a plýtvání silou v boji se zadřenými ložisky není zrovna radost, kterou bychom si chtěli pravidelně dopřávat.

Při výběru a nákupu nových ložisek na koloběžku je třeba zvážit pár faktorů a učinit několik rozhodnutí.

Zapouzdřená nebo otevřená ložiska

Pokud jezdíte na freestyle koloběžce venku, rozhodně není špatný nápad zvolit plně zapouzdřená (sealed) ložiska. Ložiska v pouzdře jsou odolnější vůči špíně a prachu a vyžadují jen minimum údržby. Pro tento typ ložisek je vhodné používat lubrikační mazivo.

Otevřená ložiska jsou na druhou stranu dobrou volbou pro indoorové freestyle jezdce. Otevřená ložiska se rychleji točí, takže s nimi lze ušetřit několik odrazů nohy o zem. Vyžadují o něco více údržby, ale čistí se velmi snadno. Otevřená ložiska doporučujeme ošetřovat lubrikačním olejem.

Ložiska na freestyle koloběžky - materiál

Ložiska pro freestyle koloběžky jsou vyráběná z celé řady materiálů. Materiál je klíčový z hlediska jeho odolnosti a kvality. Levná ložiska jsou zhotovená ze zbytkového kovu nebo tvrzené uhlíkové oceli. SkatePro taková ložiska příliš nedoporučuje, protože moc dlouho nevydrží a bude je třeba brzy vyměnit.

Kvalitní ložiska jsou vyrobená z chromu, titanu nebo Swiss oceli. Rychlostní ložiska té nejvyšší kvality jsou z nerezové keramiky, která má mezi všemi typy ložisek nejvyšší odolnost.

ABEC

Annular Bearing Engineering Committe (ABEC) je měřítko, které nám říká, jak rychle ložiska přeměňují energii na rychlost. Čím vyšší ABEC číslo, tím vyšší přesnost, účinnost a tím vyšších rychlostí ložisko může dosahovat.

Ať už jezdíte s jakýmikoli ložisky, vyhýbejte se vlhkému prostředí a písku, které mohou značně zkrátit životnost ložisek.

Chcete se o technologii a výběru ložisek dozvědět víc? Pro detailní přehled o ložiscích a jejich funkci navštivte tento odkaz.

Pokud potřebujete s výběrem poradit, neváhejte nás kontaktovat.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky