Zimní výprodej
finální zimní výprodej   -  použijte tento kód WINTER10  -  Klikněte zde
×
Menu

Ložiska pro koloběžky

  Filtr
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska
Velikost ložiska

Dobré vědět

Kdy je čas na nová ložiska?

Kvalitní sada ložisek je nezbytná k tomu, aby kolečka vaší freestyle koloběžky fungovala co nejhladčeji. Přední a zadní kolečko obsahují po 2 ložiscích, která lze snadno vyměnit v případě potřeby. Vhodná doba na výměnu ložisek nastane ve chvíli, když začnou vydávat skřípavý zvuk nebo se volně netočí. To ztěžuje nabírání rychlosti a vyžaduje větší úsilí jezdce.

Podívejte se na tento jednoduchý video návod Jak nainstalovat ložiska na koloběžku.

Mají všechna ložiska stejnou velikost?

Velikost ložisek pro téměř všechny koloběžky na trhu je velikost 608. Ta je navržena tak, aby pasovala na osičku o průměru 8 mm, což je standardní velikost osy koleček freestyle koloběžek. Jedná se o stejnou velikost a typ ložiska, které se používá u mnoha dalších typů vybavení, jako jsou skateboardy a kolečkové brusle.

Rozdíly v kuličkových ložiscích

Ložiska pro koloběžky se vyrábějí z různých materiálů, které se liší odolností a kvalitou. V každém ložisku je 7 nebo 8 předem namazaných kuliček, které jsou běžně vyrobeny z oceli nebo keramiky. Ocelová ložiska jsou pevná a cenově nejvýhodnější, zatímco keramická ložiska jsou vysoce kvalitní a mají ještě hladší chod než ocelové modely.

K měření tolerance a přesnosti ložisek se používá stupnice ABEC, která používá pouze lichá čísla od 1 do 9. Čím vyšší je číslo ABEC, tím vyšší je přesnost a přísnější tolerance. Ne všechny značky ložisek používají stupnici ABEC, ale to nemusí nutně znamenat, že jsou nekvalitní.

Výběr ložisek je velmi individuální a nejlepší ložiska pro vás mohou být jiná než pro ostatní jezdce. Pokud se chcete dozvědět více užitečných informací o ložiscích pro koloběžky, podívejte se na náš článek Nákup ložisek.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky