×
Menu

Longboard trucky

  Filtr
Značky
Šířka osičky
Šířka hangeru
Typ trucků
Úhel hangeru

Dobré vědět

Jaké longboard trucky si mám koupit?

Trucky jsou nezbytnou součástí vašeho longboardu. Na longboardu jsou trucky ten díl, který má tvar písmene T a spojuje kolečka s deskou. Jejich úkolem je umožnit jezdci zatáčet. Když sháníte longboardové trucky, musíte si odpovědět na otázku, pro jaký typ longboardingu je kupujete. Pokud si nejvíc užíváte dokonale responzivní board, který umí těsně zatáčet, vyberte si top mount trucky. Pokud dáváte přednost desce, která je blíže k zemi a je stabilnější, pak rozhodně popadněte nějaké drop-through trucky.

Jak vybrat velikost trucků?

Trucky na longboard jsou obvykle široké 150 až 180 mm. Obecně platí, že longboard trucky by měly mít přibližně stejnou šířku jako deska, mohou však být také širší nebo užší. Širší trucky vám poskytnou větší stabilitu, ale hůře se s nimi zatáčí, takže riskujete nepříjemné zakousnuté kolečko. Užší trucky nejsou tak stabilní, ale snáze se s nimi zatáčí.

Jak si na longboardu zvolit správný úhel

Úhel longboard trucků ovlivňuje, jak váš longboard bude zatáčet. Když říkáme úhel na longboardu, máme na mysli úhel tkz. baseplate (neboli základové desky) longboardu. Úhly baseplatu se obvykle pohybují mezi 35° a 55°. Obecně lze říci, že čím vyšší úhel, tím víc se vám dostane manévrovatelnosti a zatáčení. „Vysoký“ úhel kolem 50° je nejběžnější a je ideální pro carving, cruising a začátečníky. „Nízký“ úhel je vhodnější pro zkušené a soutěživé jezdce, kterým jde hlavně o vysokou rychlost při downhill jízdách.

Potřebujete trucky pro další desky? Nikam jinam nechoďte a zkoukněte naši nabídku skateboard trucků a cruiser trucků .

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky