×
Menu

Longboard Trucky

  Filtr
Značky
Šířka osičky
Šířka hangeru
Typ trucků
Úhel hangeru

Dobré vědět

Longboardové trucky - standard vs. reverse

Existují dva typy trucků - reverse kingpin trucky, které na longboardu vidíme běžně a standardní kingpin trucky, které jsou zase populárnější u skateboardů.

Normálně na svůj longboard asi dáš ty reverzní. Důvod pro použití reverse kingping trucků je ten, že jsou širší a lépe se s nimi manévruje než v případě skateboardových trucků a jsou proto optimální pro projíždění na delších deskách.

Reverse kingpin trucky na skateboardové desce

Reverse kingpin trucky jsou navrženy pro optimální jizdu na delší a širší desce, ale i přesto nejsou určeny výlučně pro longboardy. Pokud budeš chtít vylepšit svůj skateboard a přidat na hravosti a hbitosti, pak můžeš reverse kingpin trucky na skateboard také nainstalovat, ale měl bys respektovat několik jednoduchých pravidel.

Při výběru šířky trucků není doporučeno mít trucky o moc širší než je šířka desky, protože pak riskuješ zakousnutí do bot z důvodu čouhajících koleček po straně. Dále pokud plánuješ namontovat na longboardové trucky nová cruiser kolečka, pak budeš potřebovat riser podložky pro zamezení zakousnutí koleček při zatáčení.

Rozdíl mezi trucky montovanými na povrchu prkna a skrze prkno

Můžeš si vybrat mezi montáží trucků skrze prkno nebo klasickou montáží - záleží na tom, co od longboardu očekáváš. Rozdíl je v tom, že při montáži skrze desku sedí baseplate na vrchní straně desky zatímco hanger je na spodní straně. Díky tomu jsi blíže zemi než v případě běžné montáže.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky