×
Menu

Longboard trucky

  Filtr
Značky
Šířka osičky
Šířka hangeru
Typ trucků
Úhel hangeru

Dobré vědět

Jaké longboardové trucky si mám pořídit?

Trucky jsou nezbytnou součástí vašeho longboardového setupu. Longboardové trucky jsou součástky ve tvaru T, které spojují kolečka s deskou a umožňují jezdci zatáčet. Výběr správných trucků závisí na tom, jaký typ longboardingu chcete provozovat.

Tvar vaší longboardové desky určí, zda potřebujete trucky s top mount montáží, nebo s dro through montáží. U top mount trucků jednoduše připevníte celý truck na spodní stranu desky. Pokud máte drop-through desku s výřezy na obou koncích, stačí vzít stejný typ longboardových trucků, spustit základní desku s kingpinem skrz deskua namontovat hanger ze spodní strany.

Top mount trucky poskytují skvělou ovladatelnost a citlivou jízdu, zatímco drop through trucky vám poskytnou větší stabilitu a snadnější odraz.

Jakou velikost trucků si mám pořídit?

Šířka hangeru pro longboard trucky se obvykle pohybuje mezi 150mm a 180mm. Obecně platí, že trucky pro longboard by měly být přibližně stejně široké jako vaše prkno, mohou však být širší nebo užší. Širší trucky vám poskytnou větší stabilitu, ale hůře se s nimi zatáčí a hrozí riziko zakousnutí kolečka. Užší trucky nebudou tak stabilní, ale bude se s nimi lépe zatáčet.

Jaký úhel by měly mít trucky mého longboardu?

Správný úhel longboardových trucků má velký vliv na to, jak váš longboard zatáčí. Úhlem longboardových trucků máme na mysli úhel kingpinu vzhledem k základní desce. Úhly longboardových trucků se obvykle pohybují mezi 35° a 55°. Obecně platí, že čím vyšší úhel, tím větší manévrovatelnost a zatáčivost získáte. Nejběžnější je "vysoký" úhel kolem 50°, který je ideální pro carving, cruising a začínající jezdce. "Nízký" úhel je vhodnější pro zkušené a závodní jezdce, kteří při sjezdu rádi dosahují maximální rychlosti.

Potřebujete trucky pro svá další prkna? Podívejte se na naši nabídku trucků pro skateboardy a cruisery.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky