×
Menu

Mini BMX Kolo

Dobré vědět

Z BMX kola ke trikování na mini BMX kole

Mini BMX kola jsou podobné normálním BMX kolům, jediný rozdíl je v tom, že na mini BMX je všechno o trochu menší a vypadá robustnější. Normální BMX kolo je všestranné, zatímco mini BMX je určeno hlavně na triky.

BMX závodění je inspirováno motocrossem, což je forma motocyklového závodu, ale na terénních závodních tratích. Závody na BMX jsou tedy podobné, ale, jak asi očekáváte, se místo na motorkách jezdí na BMX kolech. BMX si získal popularitu na začátku 70. let v Californii, kde děti začaly napodobovat motocrossové jízdy na svých vlastních kolech, a to jízdou po terénních tratích. Přibližně ve stejnou dobu se také rozvinula freestyle BMX scéna, která se soustředila zejména na triky. Z té se pak později vyvinuly další formy BMX jako je Flatland, Street, Park.

Nejnovější novinkou ve světě BMX jsou mini BMX kola. Tyto zmenšené BMX mini jsou stejně robustní a odolné jako normální BMX, a proto jsou ideální na tripy do skateparku a dělání triků.

Jak používat mini BMX kolo

Jejich odolnost spočívá v použití řídítek a rámů z chromované oceli a širokých pneumatik. Jsou tudíž připravené zvládat triky a jezdit na různých typech povrchů. Masivní rám a velké pneumatiky jsou dostatečně silné, aby zvládly stejnou zátěž jako normální BMX.

Ačkoliv jsou mini BMX malé, dospělí na nich mohou v pohodě jezdit. Malé děti mohou používat mini BMX na krátké jízdy a lehké triky a připravit se tak na normální BMX kolo. Starší děti a dospělí dokážou na BMX mini pořídit celou řadu triků na rampách ve skateparku a při freestyle v ulicích.

S mini BMX se jezdí triky podobné těm na skateboardu, koloběžce a agresivních bruslích. Street rideři na mini BMX využívají městské překážky jako schody, zábradlí nebo lavičky. Nebo samozřejmě ve skateparku, kde si každý jezdec může na svém mini BMX zatrénovat.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky