×
Menu

Ložiska do inline bruslí

  Filtr
Značky
Klasifikace a přesnost ložisek
Typ ložiska

Dobré vědět

Co jsou ložiska inline bruslí?

Ložiska bruslí jsou malé válcové díly, které se vkládají mezi osu a jádro kolečka. Každé kolečko inline bruslí je vybaveno dvěma ložisky a distanční vložkou mezi nimi. Ložiska se skládají z velkého vnějšího kroužku a menšího vnitřního kroužku. Mezi těmito kroužky se nacházejí malé ocelové kuličky. Díky nim se kolečka na bruslích volně pohybují. Kryty zvané "štíty" zabraňují rychlému opotřebení ložisek a zvyšují tak jejich životnost.

Výběr nových ložisek pro inline brusle

U všech typů inline bruslí budou kolečka potřebovat vždy dvě ložiska. Ložiska inline bruslí se vejdou do každého standardního kolečka, takže si nemusíte dělat starosti s velikostí. Kvalita ložisek závisí na celé řadě faktorů - materiálu, přesnosti (ABEC), mazání, utěsnění nebo otevření (se štítem nebo bez něj).

Pokud bruslíte převážně venku, jsou nejlepší volbou ložiska uzavřená a mazaná tukem. Jezdci v interiéru mohou používat otevřená ložiska, která se rychle otáčejí a snadno se čistí. Rychlobruslaře a bruslaře na dlouhé vzdálenosti by mohla zajímat vysoce přesná ložiska mazaná olejem. Točí se rychle a snadno se čistí, ale nečistoty je mohou rychle poškodit.

Kdy vyměnit ložiska inline bruslí?

Průměrná životnost ložisek inline bruslí se pohybuje mezi dvanácti a osmnácti měsíci. O tom, jak dlouho ložiska pro inline brusle vydrží, rozhoduje především materiál, kvalita a dobrá péče. Obecně platí, že pokud vaše kolečka vydávají zvuky i po vyčištění nebo jsou ložiska rezavá, je čas je vyměnit. Pamatujte, že ložiska bruslí by měla být vždy tichá a volně se otáčet.

Chcete se o ložiscích dozvědět více? Přečtěte si našeho kompletního průvodce nákupem ložisek.

SkatePro
Ochrana osobních údajů Cookies Obchodní podmínky